پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۹

مدیر آموزش و پرورش آبدانان گفت: دانش‌آموزان مناطق ‌زلزله‌زده آبدانان سال تحصیلی خود را در موعد مقرر آغاز می‌کنند. «صفر رحمانی‌پور» درگفت‌وگو با…

مدیر آموزش و پرورش آبدانان گفت: دانش‌آموزان مناطق ‌زلزله‌زده آبدانان سال تحصیلی خود را در موعد مقرر آغاز می‌کنند.

«صفر رحمانی‌پور» درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، منطقه ایلام، اظهار کرد: زلزله اخیر خسارت زیادی را به مدارس شهرستان وارده کرده و براساس بازدید و نظر کارشناسان نوسازی مدارس استان 107واحد آموزشی و 80 فضای فیزیکی دچار خسارت شدند که از این تعداد 16واحد آموزشی از مدارس شهرستان در گروه مدارس تخریبی قرار گرفته و فاقد ایمنی لازم برای حضور دانش آموزان هستند و هرگونه استفاده از این فضاها برای دانش‌آموزان ممنوع است.

وی ادامه داد: کار سازماندهی نیروهای آموزشی و پرورشی و ساماندهی فضاهای آموزشی در20مرداد ماه به اتمام رسیده بود و هیچگونه مشکلی از بابت فضای آموزشی و سازماندهی نداشتیم و با آمادگی کامل به استقبال شروع سال تحصیلی می‌رفتیم که با وقوع این زلزله در زمینه فضاهای آموزشی با مشکل مواجه شدیم، اما با توکل برخداوند متعال و همت همکاران و کمک اولیاء دانش آموزان به خاطر حفظ جان وسلامتی دانش آموزان وهمکاران عزیز با جابجا کردن و دونوبته شدن مدارس در سطح شهر آبدانان مشکل فضا حل خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش آبدانان گفت: این جابجایی به صورتی خواهد بود که دانش‌آموزان در دسترسی به مدارس خود مشکل خاصی ندارند و دو نوبته شدن با هدف بازگشایی مدارس مناطق زلزله‌زده همزمان با سراسر کشور و جلوگیری از تاخیر در آغاز سال تحصیلی دانش‌آموزان این مناطق انجام می‌شود.

رحمانی‌پور درباره مدارس تخریبی بخش کلات مورموری اظهار کرد: تمامی دانش‌آموزان شهر مورموری باید تجمیع و در دو فضای آموزشی ساماندهی شوند و چون فاصله واحد آموزشی از شهر برای پسران دوره ابتدایی زیاد است، شهرداری مورموری قرار است یک دستگاه مینی‌بوس به عنوان سرویس در اختیار این دانش‌آموزان قرار دهد.

‌وی ادامه داد: مدارس بخش کلات‌مورموری در روستاهای “سیاهگل”، “آبطاف‌علیا” و “سفلی”،”چم شالان”‌ ‌بطور کامل تخریب شده‌اند و برای سال تحصیلی جدید از طریق تهیه به موقع کانکس مشکل‌شان حل خواهد شد.

مدیرآموزش و پرورش دهلران تصریح کرد: 40 کانکس در دو نوع یک کانکس کلاسی و دو کانکس استراحتی جهت استراحت معلم نیازمندیم.

رحمانی‌پور ادامه داد: مدرسه روستای “سیاهگل” و حصار آن هم تخریب شده، اما چون محوطه مدرسه بسیار وسیع است، می‌توانند از جاهای امن این محوطه استفاده کرد و در کانکس درس بخوانند. در روستای “آبطاف علیا” و”سفلی” هم برای مقطع ابتدایی نیاز به کانکس است، اما در خصوص مدرسه مقطع راهنمایی این روستا به طور کل تخریب شده که باید به روستای “تپه‌حمام” انتقال یابد، اما چون حدود یک کیلومتراز روستای آبطاف فاصله دارد نیازمند سرویس‌دهی است.

‌رحمانی‌پور در خصوص دبیرستان شبانه‌روزی شهر “سراب‌باغ” گفت: این دبیرستان متشکل از3 بخش سلف،خوابگاه و فضای آموزشی است که خوابگاه بطور کامل تخریب شده که اگر مشکل فضای آموزشی با تعمیر حل شود، برای تهیه خوابگاه باید بدنبال فضای استیجاری باشیم.

وی ادامه داد: شهرداری در خصوص شست‌وشوی مدارس و آسفالت حیاط بعضی مدارس، تسطیح راه ورودی هنرستان جدید نیروی انتظامی تامین امنیت رفت و آمد دانش‌آموزان در اول مهر، نصب سرعت‌گیر در مسیرهای پر تردد وحضور در مسیر رفت و آمد مدارس دخترانه با آموزش و پرورش همکاری کنند.

رحمانی‌پور ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است که یک محیط امن و شاد و آرام برای دانش‌آموزان فراهم کنیم چون هدف ما این است که در وهله اول ایمنی دانش آموزان و همکاران فرهنگی فراهم شود، بنابراین از اولیاء دانش‌آموزان تقاضا داریم همکاری و همراهی لازم را با ما داشته باشند.

وی تاکید کرد: از مسئولان شهرستان و استان انتظار داریم در خصوص جابجایی مدارس و جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی برای دانش‌آموزان و فرهنگیان نسبت به توجیه و آگاه‌سازی اذهان عمومی، همکاری لازم را بعمل آورند.

مدیرآموزش‌و‌پرورش آبدانان تأکید کرد: قول می‌دهیم همزمان با سراسر کشور روز اول مهر مدارس به طور صدرصد در روز اول سال تحصیلی دایر شود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *