جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۵

استاندار اردبیل گفت: یکی از دستاوردهای ارزشمند دولت «تدبیر و امید» کاهش اختلاف میان قوای مجریه، مقننه و قضائیه است که این دستاورد…

استاندار اردبیل گفت: یکی از دستاوردهای ارزشمند دولت «تدبیر و امید» کاهش اختلاف میان قوای مجریه، مقننه و قضائیه است که این دستاورد آرامش را به جامعه بازگردانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، «مجید خدابخش» استاندار اردبیل در سخنرانی پیش از خطبه‌ی نماز جمعه این هفته اردبیل ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر، این دو شهید بزرگوار را در حفاظت از بیت‌المال بسیار مقید دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات شهید رجایی برپایی نماز جماعت ظهر و عصر در ادارات بود.

وی با بیان اینکه خدمات دولت باید در هفته‌ی دولت به ملت اعلام شود، تصریح کرد: دولت منتخب ملت و دولت‌مردان بعنوان خدمتگزاران ملت باید عملکرد خود را صادقانه با مردم در میان بگذارند.

خدابحش با اشاره به خلق حماسه‌ی سیاسی ملت ایران در 24 خرداد 92 که تحت رهبری داعیانه مقام معظم رهبری انجام شد، خاطرنشان کرد: نخستین چالش پیش‌روی دولت یازدهم اختلاف میان قوای سه‌گانه بود که پس از روی کار آمدن دولت این اختلاف با سرعت کاهش یافت و آرامش را به جامعه بازگرداند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل بیش از 50هزار بیکار تحصیلکرده دارد، افزود: از 9 ماه پیش که مدیریت استان را در دست گرفتم به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار برای استان هستم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در زمان استانداران سابق سرمایه‌گذارانی که در استان سرمایه‌گذاری کردند، پروژه‌های خود را یا شروع نکردند و یا اینکه نیمه تمام رها کردند و علت اصلی این عمل نیز سوءمدیریت برخی مسئولان استانی بود.

وی از جذب شماری سرمایه‌گذار طی 9 ماه اخیر برای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در سفر اخیر ریاست جمهور به استان اردبیل برای ایجاد زیرساخت‌های راه‌آهن «اردبیل – میانه» اعتباری به میزان 700 میلیارد تومان اختصاص یافت.

خدابخش از کلنگ‌زنی کارخانه فولاد «مشگین‌شه» و تأمین برق مورد نیاز آن خبر داد و اظهار امیدواری کرد در استان اردبیل شاهد سرمایه‌گذاری‌های عظیم در زمینه‌های تجاری، صنعتی، گردشگری و کشاورزی باشیم.

رئیس شورای اداری استان اردبیل دومین چالش پیش‌روی دولت در سال گذشته را حوزه‌ی سیاست خارجی دانست و تصریح کرد: در چهار سال پیش تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه‌ای بر دولت و ملت ایران وارد شد که به‌دنبال آن حدود 50 درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور تعطیل و یا نیمه تعطیل شدند.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: دولت یازدهم در عرصه‌ی 1+5 وارد مذاکره شد و تصمیم دارد بر پایه‌ی عزت و طبق تدابیر مقام معظم رهبری به غیر از رژیم صهیونیستی با دنیا تعامل کند.

وی از پوشش بیمه‌ای پنج میلیون نفر از اقشار مستضعف کشور به کمک دولت خبر داد و گفت: با تدبیری که دولت یازدهم اندیشیده هم‌اکنون فردی که وارد بیمارستان می‌شود، در روستاها پنج درصد و در شهرها 10 درصد هزینه‌ی درمانی خود را پرداخت می‌کند.

خدابخش هم‌چنین اتصال بخشی از منطقه مغان استان را به منطقه‌ی آزاد ارس موجب شکوفایی استان در بحث درآمدزایی دانست.

وی از گردان‌های بیت‌المقدس سپاه ناحیه‌ی اردبیل که در راستای حمایت از مردم فلسطین و غزه پیش از نماز جمعه نسبت به برپایی راهپیمایی اقدام کرده بودند، قدردانی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.