پنجشنبه، ۲۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۹

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان، گفت: راه اندازی بخش سم شناسی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی سمنان باعث تسریع در پاسخ دهی…

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان، گفت: راه اندازی بخش سم شناسی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی سمنان باعث تسریع در پاسخ دهی و کاهش اطاله دادرسی می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، حیدر آسیابی در بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان اعلام کرد: لزوم تلاش و مساعدت استانداری و دادستانی برای تامین و تجهیز نیازهای بخش سم شناسی اداره کل و تأمین نیروی انسانی آن محسوس و ملموس است.

وی افزود: با راه‌اندازی بخش سم شناسی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی سمنان از ارجاع نمونه‌ها به استان‌های همجوار (تهران و مازندران) جلوگیری شده و سرعت پاسخ دهی به استعلامات دستگاه قضایی افزایش و به دنبال آن اطاله دادرسی کاهش می‌یابد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: جایگاه پزشکی قانونی در کمک به رسیدگی پرونده‌های قضایی و تشخیص موضوع برای تحقق عدالت کیفری و حقوقی تعیین کننده است فلذا دادستانی مساعدت لازم در جهت کمک به رفع مشکلات اداره کل پزشکی قانونی استان را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

هم‌چنین دکتر شاطری مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه تشخیصی و آزمایشگاهی سمنان گفت: پایین بودن حقوق و مزایای پزشکان قانونی و پرسنل تخصصی در مقایسه با سختی کار آنان و عدم جاذبه لازم برای ورود به این مجموعه از مشکلات این مجموعه است.

وی گفت: به همین علت مراکز پزشکی قانونی مهدیشهر و دامغان در معرض تعطیلی قرار دارند که نیازمند توجه بیشتر مسئولین کشوری برای اصلاح وضعیت حقوقی کارکنان تخصصی است.

شاطری افزود: در صورتی که اعتبار و مجوزهای استخدامی لازم برای جذب پرسنل تخصصی آزمایشگاه و خرید تجهیزات آن مهیا شود، آزمایشگاه سم شناسی سمنان هم راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.