پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحمید طهایی استاندار البرز ظهر امروز همزمان با روز جهانی پست با حضور در پست استان از بخشهای مختلف…

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحمید طهایی استاندار البرز ظهر امروز همزمان با روز جهانی پست با حضور در پست استان از بخشهای مختلف این مجموعه بازدید کرد.

وی در دیداری مشترک با مدیرکل پست استان البرز ضمن تبریک روز جهانی پست، با اشاره به اهمیت پست در امانتداری مرسوله های مردم گفت: مردم امروز با اطمینان خاطر امانات خود را به شرکت پست می سپارند و این خود مصداقی از حسن اعتماد ملی به نهادی خدمتگزار است.

طهای با تاکید بر تقویت زیرساخت های ارائه خدمات پستی در البرز گفت: بنابر گزارش ها فضاهای پستی در این استان کم است و باید تمهیدات لازم در این زمینه و همچنین برای ارائه خدماتی پستی به 225 روستای البرز اتخاذ شود.

استاندار البرز با اشاره به اینکه روزانه میلیون ها مرسوله در کشور جابجا می شود، افزود: دنیا در حال پیشرفت است و باید با سرعت تغییرات، پیشتاز در خدمات هر چه بهتر بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت اجرایی ساختن دولت الکترونیک تا پایان سال 93 در استان گفت: دولت مصمم بر پایه گذاری خدمات الکترونیکی تا پایان سال 93 است و باید استان نیز کمبودهای خود را در تحقق اهداف دولت الکترونیک جبران کند.

شرکت پست، جلوه ای از حسن اعتماد ملی است/پست البرز تقویت کننده دولت الکترونیک دراستان باشد

استاندار البرز با بیان اینکه امروز تجارت الکترونیک بازار جدیدی را در دنیا به تصاحب خود درآورده است به نحوی که هواپیمای بوئینگ الکترونیکی جابجا می شود، افزود: بنابراین انتظار می رود با سبقه دیرینه پست کشور، در بخش خدمات خُرد، بتوانیم پیشتاز و سرآمد باشیم.

طهایی در ادامه با اشاره به رسالت پست تاکید کرد: دستگاه ها باید با اشراف به رسالت خطیر پست توجیه شوند که پستچی نیستند و تمامی مرسولات باید از مجرای پست جابجا شود.

استاندار البرز همچنین با بیان اینکه در حال حاضر 220 دفتر پیشخوان دولت در البرز مجوز فعالیت دارد، افزود: تعداد دفاتر پیشخوان دولت در استان از شاخص های کشور بالاتر است؛ و این در حالی است که خدمات کمی نیز به این دفاتر واگذار شده است، بنابراین انتظار می رود پست تکمیل و تقویت کننده دفاتر پیشخوان دولت در استان باشد.

وی با مهم دانستن نقش پست در کاهش ترددهای روزانه مردم افزود: در حال حاضر شهروندان بدون مراجعه به ادارات مختلف، خدمات مورد نیاز را از پست بانک دریافت می کنند در حالی که اگر قرار بود یکایک و به صورت شخصی جهت خدمات پستی به مراکز متعدد مراجعه کنند از لحاظ ترافیکی و آلودگی هوا، شاهد چند برابر شدن حجم ترددها بودیم.

تدوین بسته روستایی در دولت در حال پیگیری است

نماینده دولت تدبیر و امید در استان البرز در ادامه با اشاره به در پیش بودن تدوین برنامه ششم توسعه کشور از دستگاههای اجرایی استان خواست تا با برنامه ریزی منسجم تر پیشنهادات خود را برای اجرایی شدن هرچه بهتر این برنامه ارائه دهند.

طهایی تاکید کرد: یکی از کلیدی ترین محورها در تدوین نقشه راه توسعه کشور، توجه به روستاها است و تدوین بسته توسعه روستایی در دولت یازدهم مورد پیگیری قرار گرفته است.

استاندار البرز عملکرد مرکز پست استان را بسیار فعال و پویا در پاسخگویی به خدمات مورد نیاز مردم ارزیابی کرد.

طهایی در این بازدید که مدیرعامل شرکت خدمات هوایی فرودگاه پیام حضور داشت از بخش های مختلف ساختمان مرکزی پست از جمله محل صدور کارت ملی مکانیزه، سایت صدور کارت ملی هوشمند، باجه های ارائه خدمات پستی، اتاق کدگذاری، سایت کدپستی؛ عکاسی مرکز پست، محل تفکیک و ارسال مرسوله های پستی و… بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.