جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۵

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که امیدواریم در پی مذاکرات تا یک ماه آینده میزان صادرات نفت ایران…

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که امیدواریم در پی مذاکرات تا یک ماه آینده میزان صادرات نفت ایران افزایش یابد خاطرنشان کرد:‌ کسب جایگاه دومی در اوپک با توجه به افزایش تولیدات عراق تا حدی سخت است.

سید محسن قمصری در گفت‌وگو باایسنا، با بیان این‌که میزان صادرات نفت ایران اکنون روزانه حدود یک میلیون بشکه است، گفت: برای افزایش صادرات نفت سقفی را در نظر نمی‌گیریم.

وی با بیان این‌که اکنون در اوپک در رتبه چهارم و یا پنجم قرار داریم، ابراز امیدواری کرد: با رفع تحریم‌ها به جایگاه دوم برسیم البته با توجه به افزایش تولیدات عراق کسب جایگاه دومی تا حدی سخت است.

وی در ادامه با بیان این‌که در پی تحریم‌های اعمال شده میزان صادرات نفت محدود شده است، گفت: امیدواریم با به نتیجه رسیدن مذاکرات طی یک ماه آینده میزان صادرات نفت ایران افزایش یابد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران افزود: شرکت‌هایی که پیش از تحریم نفت ما را خریداری می کردند آمادگی خود را برای خرید نفت ایران اعلام کرده‌اند.

قمصری در ادامه با اشاره به این‌که در راستای وصول چهار میلیون دلار طلب ایران از یونان و شرکت شل عملیات جدیدی صورت نگرفته است، گفت: وصول این طلب نیز به مذاکرات بستگی دارد.

وی همچنین درباره قرارداد نفتی ایران و آنکارا گفت: قراردادی که با آنکارا منعقد شده جدید نیست و هر سال تمدید می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.