پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۵

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، فاطمه آلیا گفت: با اصلاح عنوان لایحه و تصویب متن ماده واحده در کمیسیون…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، فاطمه آلیا گفت: با اصلاح عنوان لایحه و تصویب متن ماده واحده در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، کار رسیدگی به لایحه مذکور در کمیسیون نهایی می شود.

رییس کارگروه بررسی لایحه «کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص» ضمن توضیح روند رسیدگی به لایحه مذکور افزود: با توجه به نهایی شدن بررسی لایحه مذکور در کارگروه تخصصی و تصویب عنوان و ماده واحده در کمیسیون، چند تبصره تکمیلی باقی مانده در جلسه روز یکشنبه 29 تیر در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در صورت تصویب نهایی این لایحه در صحن علنی مجلس ساعت کاری بانوان سرپرست خانوار، بانوان دارای فرزند زیر هفت سال، بانوانی که فرزند معلول یا همسر و فرزند مبتلا به بیماری صعب العلاج دارند از 44 ساعت به 36 ساعت تقلیل پیدا خواهد کرد و حقوق کامل دریافت خواهند نمود.

آلیا گفت: اجرای صحیح این قانون در صورت تصویب نهایی در مجلس تأثیر قابل توجهی در تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند خواهد داشت و ارائه تسهیلات یک روز در هفته در مقطع محدودی از عمر شغلی پشت گرمی مؤثری برای مادران شاغل ایجاد خواهد کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی افزود: البته تسهیلات حاصل از تصویب این قانون شامل بانوانی که وفق سایر قوانین مشابه از تقلیل ساعت کار استفاده می کنند، نخواهد شد.

سیام**9121**1440

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.