شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۶

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سیروس سجادیان اين موفقيت را مرهون همت مردم، بويژه سازمان ها، اداره راه و شهر سازي، پايانه ها،…

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سیروس سجادیان اين موفقيت را مرهون همت مردم، بويژه سازمان ها، اداره راه و شهر سازي، پايانه ها، هلال احمر، اورژانس، هواشناسي، امداد خودرو و شهرداري دانست.

سردار سجاديان از كاهش 34 درصدي تعداد كشته ها در تصادفات جاده اي و بين شهري در نوروز امسال خبر داد و گفت: در نوروز سال گذشته (92) تعداد 118 نفر در تصادفات جاده اي جان باختند كه با تدابير انجام شده، همكاري مردم با پليس، اطلاع رساني مناسب رسانه ها، همكاري ساير سازمانها  و تلاش ماموران اين تعداد در نوروز امسال با 40 نفر كاهش به 78 نفر رسيده است.

وي اظهار اميدواري كرد اين روند كاهش در همه ايام سال ادامه تا آنجا كه ديگر شاهد حوادث دلخراش در تصافات نباشيم.

فرمانده انتظامي فارس ادامه داد: براي رسيدن به اين اهداف در سال 93 اقداماتي انجام شده كه از جمله آن كاهش سرعت عمومي از 82 به 80 كيلومتر بر ساعت، برخورد با رانندگان پرخطر و حادثه ساز، برخورد با رانندگاني كه در طرح مقابله با مظاهر علني فساد قرار مي گيرند، تقويت و كنترل و آموزش همگاني، پيگيري و رفع نقاط حادثه خيز و يا آشكار سازي به كيفي سازي راه هاي فعلي و موجود و پيگيري تا وصول نتيجه و زدودن رانندگان معتاد از ناوگان عمومي مسافربري و در جمع “سلامت رانندگان استاني” است.

وی پوشش و نظارت تصويري محورهاي استان، درگير كردن سهم ساير سازمانها بر اساس قوانين و مقررات،‌ استفاده از ظرفيت هاي بومي و محلي،  ايمن سازي معابر عبور و مرور عابرين محلي، تعيين وضعيت كمربندي شيراز و بازنگري در محل ايجاد پليس راه هاي فعلي و آتي و جديد را از ديگر اهداف پليس فارس در سال جاري براي كم كردن حوادث دلخراش ترافيكي و تصادفات جاده اي عنوان كرد.

وي ارتقاء علمي كاركنان،‌ ايمان و روحيه مناسب را از شرايط لازم براي رسيدن به اين هدف عنوان كرد و افزود: پيش بيني برای احداث پليس راه هاي مورد نياز در محور هاي جديد الاحداث و پيگيري برای تعريض محور قائميه به نورآباد از ديگر اقداماتي است كه پليس فارس براي كاهش تصادفات جاده اي در سال 93 پيگيري مي كند.

فرمانده انتظامي فارس از جديت پليس اين استان در برخورد با رانندگاني كه در حين رانندگي از موادمخدر و الكل استفاده كرده باشند خبر داد و گفت: از ابتداي سال جاري تا كنون از يك هزار و 174 راننده خودرو در اين خصوص تست انجام شده و با افرادي كه از موادمخدر استفاده و يا الكل مصرف كرده بودند برخورد و خودرو آنها توقيف شده است.

دپوی 729 هزار نخ سيگار قاچاق در یک منزل

فرمانده انتظامي شهرستان “جهرم” استان فارس از کشف 729 هزار نخ سيگار قاچاق و2390 بسته تنباکو میوه ای در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ یوسف ملک زاده در تشریح این خبر گفت : ماموران انتظامي بخش”کردیان” با انجام اقدامات اطلاعاتي از دپوي محصولات دخاني در منزلي ، مطلع شده و موضوع را بصورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.

وي افزود: ماموران با هماهنگي قضايي در عملياتي ضربتي، ضمن بازرسي از محل مورد نظر 729 هزار و400 نخ سيگار خارجي قاچاق و دو هزار و390 بسته تنباکو میوه ای را کشف کردند.

سرهنگ ملک زاده با بيان اينكه ارزش کالاهاي كشف شده 600 ميليون ريال برآورده شده، گفت: در اين خصوص یک قاچاقچی به نام”م – ر” دستگير و جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضایی معرفی شد .

فرمانده انتظامي شهرستان جهرم سيگار را مقدمه ا‏ي براى اسارت در چنگال اعتياد به موادمخدر دانست و تاکید کرد: پليس با تمام قدرت با افرادي که با ورود کالاهاي قاچاق بخواهند به اقتصاد کشور لطمه بزنند، برخورد خواهد کرد.

كشف كالاي قاچاق يك ميليارد و 200  ميليون ريالي در لارستان

فرمانده انتظامي شهرستان “لارستان” استان فارس از كشف شش هزار و 16 قلم كالاي قاچاق به ارزش بيش از يك ميليارد و 200 ميليون ريال خبر داد.

سرهنگ حسين خليفه با اعلام اين خبر گفت : ماموران پاسگاه “هرمود عباسي اين فرماندهي در محور مواصلاتي بندر عباس – لارستان ،  به يك دستگاه اتوبوس مظنون شدند.

وي ادامه داد: پس از بازرسي تعداد چهار هزار و 976 ثوب البسه قاچاق در مارك هاي مختلف و فاقد مدارك قانوني كشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان “لارستان”همچنين از انجام يك عمليات ديگر خبر داد و افزود: مأموران انتظامي شهرستان در بازرسي از يك دستگاه كاميون و يك دستگاه خودرو سواري تعداد يك هزار و 40 جفت كفش در مارك ها و مدل هاي مختلف كشف كردند .

سرهنگ خليفه با بيان اينكه در اين رابطه سه نفر دستگير شدند تصريح كرد: ارزش تقريبي كالاهاي قاچاق كشف شده يك ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده است.

انهدام باند سارقان موتورسيكلت  درسپيدان    

فرمانده انتظامي شهرستان سپيدان استان فارس از انهدام باند سارقان موتورسيكلت و كشف 12 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ سلطان محمدي با اعلام اين خبر گفت: مأموران انتظامي شهرستان مطلع شدند افرادي با تشكيل يك باند سرقت به صورت وسيع اقدام به سرقت موتورسيكلت در شهرستان شيراز كرده و سپس در شهرستان سپيدان به فروش مي رسانند.

وي ادامه داد: پس از تحقيقات اوليه، مأموران احدي از سارقان را كه به جرم مواد مخدر در زندان شيراز به سر مي برد شناسايي، تحويل و در تحقيقات صورت گرفته 12 فقره سرقت با همدستي دو نفر ديگر كشف شد.

سرهنگ محمدي تصريح كرد: در اين رابطه دو همدست سارق و 11 نفر خريدار اموال مسروقه دستگير شدند.

توقيف محموله گوشی قاچاق سه ميليارد ريالی در مرودشت

یک دستگاه خودرو سمند با 750 دستگاه گوشی قاچاق به ارزش سه ميليارد ريال در شهرستان “مرودشت” استان فارس توقیف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان “مرودشت” با اعلام این خبر گفت: ماموران پاسگاه “رامجرد” هنگام کنترل خودروهای عبوری در حوزه استحفاظی خود به یک دستگاه خودرو سمند مظنون شدند.

سرهنگ علي شیبانیان افزود: راننده خودرو به محض مشاهده ماموران اقدام به فرار کرده كه پس از طی مسافتی تعقیب وگریز، وقتي که عرصه را بر خود تنگ دید، با رها كردن خودرو متواري شد .

سرهنگ شیبانیان با بيان اينكه ماموران موفق شدند راننده را که در یکی از ساختمان های متروکه اطراف مخفی شده بود، دستگیر كنند گفت: در بازرسی از خودرو تعداد 750 دستگاه گوشی قاچاق به ارزش تقریبی سه ميليارد ريال کشف شد.

وي گفت: خودرو توقیف و به همراه کالای قاچاق كشف شده و راننده به پلیس آگاهی شهرستان انتقال داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.