پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۹ - ۱۱:۱۲
کاهش سرعت پیری

پژوهشگران آمریکایی در بررسی‌های جدید خود، ترکیبی را کشف کرده‌اند که می‌تواند به کاهش سرعت پیری کمک کند. در ادامه به بررسی بیشتر…

پژوهشگران آمریکایی در بررسی‌های جدید خود، ترکیبی را کشف کرده‌اند که می‌تواند به کاهش سرعت پیری کمک کند. در ادامه به بررسی بیشتر این خبر خواهیم پرداخت.

 پژوهشگران “دانشگاه سالک”(Salk Institute) آمریکا در بررسی جدید خود نشان داده‌اند ترکیبی که پیشتر اثر موفقیت‌آمیزی بر موش‌های مبتلا به آلزایمر داشته است، می‌تواند سرعت پیری سلول‌های مغز را کاهش دهد. براساس این بررسی‌ها، ترکیب موسوم به “CMS121” می‌تواند نحوه سوخت و ساز لیپیدها را در سلول‌های مغز تغییر دهد.

“پاملا ماهر”(Pamela Maher)، از پژوهشگران این پروژه گفت: بررسی کارکرد این ترکیب نسبت به پژوهش‌ های پیشین، دشوارتر بود. ما با توجه به موفقیت در این پژوهش قصد داریم آزمایش‌های بالینی را آغاز کنیم.

ماهر و همکارانش در پژوهش‌ های پیشین خود، ماده‌ ای موسوم به “فیستین”(fisetin) را که در میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد، بررسی کردند. این ماده می‌ تواند حافظه را بهبود ببخشد و از بروز بیماری‌ های مشابه آلزایمر در موش‌ ها پیشگیری کند. آنها طی بررسی‌ های خود گونه‌ های متفاوتی از فیستین را تولید کردند و طی این پژوهش جدید دریافتند که CMS121، کارآیی خاصی در بهبود حافظه دارد و سرعت پیری سلول‌ های مغز را کاهش می‌ دهد.

پژوهشگران طی این پروژه، CMS121 را روی موش‌ های مبتلا به آلزایمر آزمایش کردند. دوزهای مشخصی از CMS121 روزانه به یک گروه از موش‌ ها تزریق شد و گروه دوم هیچ دوزی دریافت نکردند.

پژوهشگران پس از سه ماه دریافتند موش‌ های گروه نخست، عملکردی به خوبی موش‌ های سالم دارند اما عملکرد موش‌ های گروه دوم، ضعیف است.

این گروه پژوهشی اکنون قصد دارند بررسی‌ های بالینی را آغاز کنند تا ترکیبات افزودنی را نیز برای درمان آلزایمر مورد ارزیابی قرار دهند.

ماهر افزود: چالش‌ های بسیاری برای بررسی اهداف مورد نظر در درمان آلزایمر وجود دارد؛ در نتیجه ارائه روش جدیدی برای یافتن این اهداف، بسیار جالب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.