پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۵

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان سن درگیری با آسیب‌های اجتماعی را بین 15 تا 35 سال عنوان کرد و خواستار…

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان سن درگیری با آسیب‌های اجتماعی را بین 15 تا 35 سال عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر به جوانان شد.

به گزارش ایسنا، دکترمحمود گلزاری در سفر خود به اصفهان با حضور در بیست و ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان در استانداری وضعیت جوانان در شرایط کنونی را نگران کننده عنوان کرد و افزود: شاخص‌ها نشان می‌دهد وضعیت فرهنگی جوانان وضعیت مطلوبی نیست.

وی توجه به جوانان را یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری عنوان کرد و اظهارداشت: مقام معظم رهبری نیز نگران وضعیت جوانان هستند و اعتقاد دارند مسئولین مرتبط برای بهبود وضعیت جوانان باید به درستی برنامه‎ریزی‌ کرده و این نیروی جوانی را به خوبی هدایت کنند تا از توان و پتانسیل جوانان در مسیر درست استفاده شود.

گلزاری در ادامه سخنان خود از برگزاری جشنواره بخشش در هفته آینده خبر داد و گفت: تبلیغات اخیر دشمنان و مخالفین با شیعیان، این گروه را خشونت گرا و مخالف با رأفت و بخشش معرفی می کند. در این جشنواره ملی تلاش داریم تا این تبلیغات سوء منتفی شود و برنامه‌ای تدارک دیده شده تا نوجوانان و جوانان زندانی که ناخواسته و غیرعمد مرتکب جرائمی شده‌اند بخشیده شده و مقدرات آزادی و ورود شان به جامعه مهیا شود. این جشنواره برای نخستین بار در کشور، روز17 خرداد در تالار وحدت تهران برگزار شده و تداوم خواهد یافت.

وی همچنین از تشکیل مجمع خیران ازدواج در تهران خبر داد و گفت: اساسنامه این انجمن به زودی برای بهره برداری به استانها ارسال می‌شود و انتظار می رود این انجمن در استانها نیز فعال شود.

گلزاری با اشاره به نقش مهم خانواده‌ها و دستگاه‌های ذیربط درغنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان خاطرنشان کرد: در موضوع اوقات فراغت باید به نحوی برنامه ریزی کرد که مهارت آموزی مورد توجه قرار گیرد، چرا که با آموزش مهارت‌های لازم و مورد علاقه جوانان است که می‌توانیم این حوزه را احیاء کنیم.

وی به اینکه مواد مخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی بشدت جوانان را تهدید می‌کند، تصریح کرد: استانداران و مسئولان استان‌های کشور برای جلوگیری از شیوع مواد مخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی در بین جوانان باید اقدامات جدی انجام دهند.

گلزاری از اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان خواست، علی رغم مشکلات بسیار، به موضوع جوانان با رویکرد خوشبینانه نگریسته شود؛ چرا که تنها با این طرز تفکر می‌توان به بهبود وضعیت جوانان امیدوار بود. جوانان به سادگی قابل تغییرهستند و وظیفه ما ایجاب می‌کند تلاش دشمنان برای انحراف جوانان را منتفی کنیم.

معاون ساماندهی امور جوانان در آستانه فرا رسیدن هفته جوان با اشاره به اینکه برنامه‌های تدوین شده برای جوانان باید عملیاتی و قابل اجرا باشد، اظهار داشت: هفته جوان و اعلام برنامه ریزی برای بهبود وضعیت جوانان است و کار برای جوانان تلاش برای سلامت اجتماعی جامعه است و نباید منحصر به یک هفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.