یکشنبه، ۱۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۲

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با ابراز نگرانی از کاهش سن اعتیاد، افزایش مواد مخدر صنعتی، تبدیل برخی خانه‌ها به…

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با ابراز نگرانی از کاهش سن اعتیاد، افزایش مواد مخدر صنعتی، تبدیل برخی خانه‌ها به کارگاه‌های ساخت مواد و شیوع آن در میان زنان، خواستار تلاش همگانی مردم و نهادها در پیشگیری از این بلای خانماسوز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، محمدعلی نصرتی در کارگاه پیشگیری از اعتیاد ناحیه غدیر تبریز با تاکید به اینکه تا زمانی که باور نکنیم دشمن وجود دارد و هجمه‌های مختلف فرهنگی توطئه دشمن است هرگز نمی‌توانیم با آن مقابله کنیم، افزود: دشمن با گذشت چند دهه از انقلاب و نا امیدی از رویکرد نظامی، دکترین خود را برای هجمه به باورها و فرهنگ تغییر داد که ترویج اعتیاد از تاکتیک‌های مهم دشمن در این عرصه است.

وی با بیان اینکه دشمن شناسی ضامن هویت دینی ملت ماست که با همین هویت پس از پیروزی انقلاب در برابر دشمن ایستاده، گفت: با شناخت دشمن و آگاهی از طرح و برنامه‌های آنها می توان با دشمن مقابله کرد.

وی شیوع اعتیاد و مصرف مشروبات الکلی را که در اثر آن برخی مفاسد اجتماعی و نا امنی اخلاقی نیز در جامعه دیده می‌شود نگران کننده خواند و اظهار کرد: برای پیشگیری از این معضل و پیامدهای ناگوار آن باید همه مردم خود را مسئول بدانند تا بتوانیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم.

مشاور استاندار آذربایجان شرقی محوری ترین کار در پیشگیری از ابتلا به اعتیاد را آگاهی مردم، دانستن بایدها و نبایدها و نظارت درست بر فرزندان و تقویت باورهای دینی عنوان و بیان کرد: بر اساس تحقیقات، در خانواده هایی که اخلاق مداری، دین مداری و محبت بین اعضا خانواده محکم بوده، وجود چنین معضلی دیده نشده است.

کارگاه ارتقا توانمندی مدیران فرهنگی اجتماعی پایگاه‌های بسیج و پیشگیری اولیه از اعتیاد ناحیه غدیر تبریز با حضور کارشناسان صبری، جمالپور و نصرتی به ترتیب در موضوع‌های آسیب‌های ماهواره، آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر به همت معاونت فرهنگی اجتماعی این ناحیه برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *