چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۹

رئیس اداره‌ی بررسی و مراقبت از بیماری‌های دامی اداره‌کل دامپزشکی استان کرمان از کاهش شیوع و درصد کشندگی تب‌برفکی استان کرمان در چهار…

رئیس اداره‌ی بررسی و مراقبت از بیماری‌های دامی اداره‌کل دامپزشکی استان کرمان از کاهش شیوع و درصد کشندگی تب‌برفکی استان کرمان در چهار ماهه‌ی نخست سال در مقایسه با زمان مشابه پارسال خبر داد.

دکتر «صدیقه کاظمی‌نیا» در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، با اعلام این خبر تصریح کرد: در مقایسه‌ با زمان مشابه(چهار ماهه‌ی نخست سال‌های 92 و 93) کاهش شیوع بیماری مشاهده می‌شود و بیماری بصورت خفیف‌تر و محدودتر بروز کرده است.

وی افزود: این امر بعلت عملکرد مطلوب واکسیناسیون تب‌برفکی از نظر کمی و کیفی بیماری در اکثر واحدهای صنعتی، نیمه‌صنعتی و سنتی تحت کنترل است.

رئیس اداره‌ی بررسی و مراقبت از بیماری‌های دامی اداره‌کل دامپزشکی استان کرمان یادآور شد: تب‌برفکی از بیماری‌های استراتژیک است که با شیوع آن در جمعیت دامی باعث خسارت‌های شدید اقتصادی در صنعت دامپروری می‌شود.

کاظمی‌نیا خاطرنشان کرد: تداوم نظارت بر تردد دام در واحدهای دامداری و رعایت شرایط امنیت زیستی، در کنترل بیماری موثر و مهم بوده و باید دامداران به آن توجه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.