پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۶

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: حفظ رطوبت خاک در آبیاری قطره‌ای عاملی برای کاهش غلظت نمک‌های محلول خاک…

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: حفظ رطوبت خاک در آبیاری قطره‌ای عاملی برای کاهش غلظت نمک‌های محلول خاک شده و می‌توان از آب شور در آبیاری قطره‌ای بهره گرفت.

کامران یوسفی راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: تلفات آب در آبیاری قطره‌ای پایین و کم بوده و اجرای عملیات زراعی در حین آبیاری قطره‌ای به سهولت امکان‌پذیر است.

یوسفی راد با اشاره به مهم‌ترین عامل محدود کننده در تولید محصولات گیاهی ادامه داد: مهم‌ترین عامل محدود کننده در تولید محصولات گیاهی، آب در آبیاری است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: در آبیاری قطره‌ای می‌توان با مصرف کودهای محلول پُرمصرف نظیر فسفر، ازت و پتاس و کم مصرف مثل آهن، روی و مس با آبیاری ضمن افزایش محصول در مصرف کود نیز صرفه جویی کرد.

وی از بی تاثیر بودن آبیاری قطره‌ای در فرسایش خاک گفت و تاکید کرد: برخلاف روش‌های آبیاری سطحی، آبیاری قطره‌ای باعث فرسایش خاک بر اثر جریان آب نمی‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.