چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین اصغریان عصر چهارشنبه در ششمین کارگروه حمایت از تولید استان گیلان افزود: رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین اصغریان عصر چهارشنبه در ششمین کارگروه حمایت از تولید استان گیلان افزود: رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی و ارائه راهکار های قانونی از جمله مهمترین وظایف این کارگروه است.

وی همچنین با اشاره به گزارش مرکز ملی آمار ایران در خصوص کاهش نرخ بیکاری در شش ماهه نخست سال جاری تصریح کرد: برخلاف وجود ظرفیت ها و توانمندی های گیلان متاسفانه این استان در نیمه نخست سال در رتبه هشتم بیکاری کشور قرار دارد.

رئیس کارگروه حمایت از تولید استان با بیان اینکه در شش ماهه دوم سال نرخ بیکاری به دلیل عدم فعالیت های کشاورزی افزایش می یابد، تصریح کرد: خلا وجود اشتغال در استان باید از طریق صنایع و خدمات رفع شود.

وی ضمن تاکید بر رتبه شانزدهم استان گیلان در تولید ثروت افزود: با توجه به دارا بودن مواهب طبیعی، قابلیت های استراتژیکی و نیروهای انسانی متخصص موجود در استان، شایسته است با تلاش و همدلی مسئولان استان رتبه تولید گیلان از سایر استان ها پیشی بگیرد.

اصغریان در ادامه از اعضای حمایت از کارگروه تولید استان خواست در صورت عدم آشنایی مدیران واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران از قوانین و راهکارهای تعدیل مشکلات آنان را به نحو شایسته ای راهنمایی کنند تا زمان رفع مشکلات به کم ترین حد امکان برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در ادامه این نشست با تاکید بر لزوم تکمیل و بهره برداری از واحدهای نیمه تمام صنعتی در استان گفت: هم اکنون یک هزار و 100 طرح نیمه تمام صنعتی در استان وجود دارد که بیش از نیمی از آنها با پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد هستند.

علی منتظری تصریح کرد: کارگروه حمایت از تولید استان با تاکید ویژه استاندار گیلان تشکیل شده است.

وی کمک به رفع مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی و رفع موانع تولید را از مهمترین کارکردها و اهداف این کارگروه عنوان کرد و افزود: با توجه به خسارات ناشی از برف سال گذشته 127 واحد صنعتی دچار آسیب دیدگی و خسارات ناشی از آن شدند که 44 واحد از این تعداد در شهرستان صومعه سرا مستقر هستند.

دبیر کارگروه حمایت از تولید استان گیلان کمک به اخذ استمهال بدهی های بانکی و دریافت تسهیلات جدید را از مهمترین امور مورد توجه این کارگروه عنوان کرد و اظهارداشت: با توجه به بررسی های به عمل آمده عمده مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان مربوط به امور بانکی، امور مالیاتی و تامین اجتماعی است.

فرماندار شهرستان صومعه سرا در ادامه نشست کارگروه حمایت از تولید استان بر توانمندی ها و ظرفیت های تولیدی و صنعتی این شهرستان تاکید کرد و افزود: متاسفانه در حادثه برف سنگین سال 92 به بسیاری از واحدهای صنعتی و مراکز پرورش دام خسارات جبران ناپذیری وارد شد.

غلامحسین رجبی بیان داشت: با خسارت 100 میلیارد ريالی به واحدهای صنعتی در جریان برف سال گذشته به واحدهای آسیب دیده تسهیلات جدید و یا استمهال در پرداخت بدهی های معوقه بانکی صورت نپذیرفت که این امر مستلزم حمایت و همکاری مسئولان استانی است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی کارگروه حمایت از تولید استان به طور ویژه مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی به حداقل کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.