سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۳۹

به گزارش ایرنا ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ روز سه شنبه در نشست بررسی مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به این استان اظهار کرد: ما…

به گزارش ایرنا ˈسیدعلی اکبر پرویزیˈ روز سه شنبه در نشست بررسی مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به این استان اظهار کرد: ما این پیشنهاد را به بانک مرکزی ارایه کرده و به دنبال راهکارهای قانونی برای اجرای این پیشنهاد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برای اجرایی شدن این پیشنهاد نیاز است تا دولت مابه التفاوت سود بانکی را به بانک های عامل در خراسان شمالی پرداخت کند و درخواست ما به معاونت نظارت راهبردی دولت ارایه شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: همچنین بانک ها برای پرداخت 12 هزار و 500 میلیارد ریال از تسهیلات سفر رهبری به این استان با کمبود منابع مواجه هستند که باید از لحاظ مالی نیز تقویت شوند.

پرویزی اضافه کرد: تاکنون به دلیل کمبود منابع بانکی، بانک های خراسان شمالی توفیقی در پرداخت تسهیلات بانکی به کارآفرینان نداشته اند و تنها یک درصد از این تسهیلات جذب شده است.

وی افزود: نشست هایی با مدیر اعتبارات بانک مرکزی و مدیران بانک های دولتی استان برگزار شده و برخی موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات مورد بررسی قرار گرفته و بانک ها نیز موظف شده اند تا به طرح های توجیه دار تسهیلات پرداخت کنند.

استاندار خراسان شمالی گفت: بانک های عامل موظفند تا طرح های ارایه شده را تعیین تکلیف کرده و پاسخ قانونی به متقاضیان بدهند تا از سرگردانی آنها بین بانک و ادارات جلوگیری شود.

پرویزی ضمن تایید ضعیف بودن بدنه کارشناسی بانک ها و دستگاه های اجرایی گفت: طرح ها باید در مراکز مشاوره ای داخل و برون استانی تدوین و به بانک ها ارایه شود تا زمان کمتری برای بررسی کارشناسی طرح ها صرف شود.

وی اضافه کرد: در داخل خراسان شمالی مراکز مشاوره ای کمتری برای طرح ها وجود دارد و با فرصت های تعیین شده یکماهه برای ارایه طرح به بانک ها، این طرح ها می تواند در مراکز خارج استانی نیز تهیه شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: با تدوین طرح و ارایه آن به بانک ها این واحدهای مالی صرفا دو ماه مهلت دارند تا نظر نهایی خود را نسبت به طرح ارایه دهند و در صورت نظر مثبت با طی روند لازم نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

پرویزی افزود: به هر حال براساس موافقت بانک مرکزی و تمکین بانک های دولتی استان خراسان شمالی در سال جاری باید حداقل 50 درصد از تسهیلات سفر رهبری به این استان پرداخت شود.

وی اضافه کرد: برای ما اجرای طرح های سفر رهبر معظم انقلاب به این استان در اولویت برنامه ها قرار دارد و تاکنون 50 درصد از طرح های عمرانی سفر معظم له به این استان اجرایی شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی از دستگاه های اجرایی استان خواست تا در اجرایی شدن طرح های مصوب سفر رهبری تلاش کنند و در صورت بروز موانع این مشکلات را با مشورت استانداری و سازمان های متبوع در کشور حل کنند.

نشست بررسی مصوبات سفر رهبری به خراسان شمالی صبح امروز با حضور نماینده دفتر مقام معظم رهبری، مدیر اعتبارات بانک مرکزی، استاندار و مدیران بانکی این استان در استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

این نشست به منظور بررسی عملکرد بانک های دولتی فعال در استان، در اعطای تسهیلات 12 هزار و 500 میلیارد ریالی سفر رهبری به این استان تشکیل شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی 19 مهرماه سال 91 به مدت هشت روز مهمان مردم استان خراسان شمالی بودند و در این سفر 120 مصوبه با هزار و 200 طرح عمرانی با اعتبار 40 هزار میلیارد ریال برای توسعه این استان مصوب شد. ک/2

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.