چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۵۴

ما برنامه‌های غذایی و فعالیت های گوناگونی را ارزیابی کرده‌ایم، برنامه‌هایی که به ما کمک می‌کنند تا برای باقی عمرمان تناسب اندام داشته…

hot pepper  =

ما برنامه‌های غذایی و فعالیت های گوناگونی را ارزیابی کرده‌ایم، برنامه‌هایی که به ما کمک می‌کنند تا برای باقی عمرمان تناسب اندام داشته باشیم. اما چنین اتفاقی نمی‌افتد، چون که ما فکر می‌کنیم رژیم‌هایی که می‌گیریم باید تاثیراتی دراز مدت داشته باشند.

مثل یو یو رژیم نگیرید

بسیار خب، باید چه کنیم تا وزنی که کم کرده‌ایم دوباره بر نگردد؟ به اصطلاح دیگر چطور باید مثل یو یو رژیم گرفتن را متوقف کنیم؟

یک جواب مسلم هم که وجود داشته باشد، این است که در کنار مصرف به اندازه‌ی چربی، کربوهیدرات و پروتئین‌ها، باید سطح قند خونمان را متعادل نگاه داریم.

حالا سؤالی که پیش می‌آید این است که چرا قند خون انقدر مهم است؟ بسیار خب، اگر قند خونمان را کنترل کنیم، اشتهایمان هم تحت کنترل قرار خواهد گرفت. همزمان با این اتفاق، سیستم سوخت و ساز بدنمان نیز خودش را میزان خواهد کرد و به طور موثرتری کالُری خواهد سوزاند.

قند خون چیست؟

اگر بخواهیم ساده بگوییم، به غلظت گلوکز در خون، قند خون گفته می‌شود. گلوکز اصلی‌ترین منبعی است که سلول‌های ما را می‌سازد یا به اندام ما انرژی می‌دهد، به این ترتیب است که سازمان بدن ما کار می‌کند. قند خون بالا ممکن است باعث بوجود آمدن بیماری‌هایی جدی همچون دیابت شود، این در حالی است که قند خون پایین باعث خواهد شد احساس گیجی یا عدم تعادل کنیم.

یک راه، برای کنترل سطح قند خون این است که مطمئن شویم سوخت و ساز بدنمان به خوبی کار می‌کند. سوخت و ساز بدن، شامل مجموعه‌ای از واکنش‌های شیمیایی است که اساساً باعث می‌شوند ما زنده بمانیم.

چه غذاهایی سوخت و ساز را زیاد می‌کنند؟

اگر سوخت و ساز بدنتان پایین باشد، می‌توان با غذاهای خاصی به بهبود آن کمک کرد. این بدین معنی است که غذاهایی وجود دارد که کالُری سوزی را تحریک و فعالیت‌های متابولیک بدنتان را تنظیم می‌کند.

اول از همه، و مثل همیشه، اطمینان حاصل کنید که مقدار فراوانی آب می‌نوشید و غذاهای آبدار مانند سوپ می‌خورید. همچنین هرچند که رژیم گریپ فروت یک رژیم زودگذر محسوب می‌شود، اما هنوز میوه‌ای است که به سوخت و ساز بدن شما کمک می‌کند.

همچنین گلابی، سیب، کلم بروکلی، ماست کم چرب و جو دو سر هم تأثیر مثبتی بر متابولیسم یا سوخت و ساز دارد. و برای آن دسته از شما که غذاهای تند دوست دارید، باید بدانید که فلفل‌های تند نه تنها به سوخت و ساز بدنتان سرعت می‌دهد، بلکه با کاهش اشتهایتان باعث خواهد شد تا کمتر بخورید.

نکته‌ی دیگر این است که متابولیسم یا سوخت و ساز بدنتان را با پزشکتان چک کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می‌کند. همانطور که قبل‌تر هم گفتیم، دلیل اضافه وزن شما خیلی مهم‌تر از زیاد خوردنتان است. پس باید از علت اضافه وزنتان مطمئن شوید.

منبع-http://fitnessmagazine.ir

نوشته های مرتبط :

 1. با بالا بردن سوخت و ساز بدن وزن کم کنید
 2. ۸ راه برای بالا بردن سوخت‌ و ساز بدن
 3. سوخت و سازبدن با بالا بودن سن چه ارتباطی دارد؟
 4. چطوری با رژیم فشار خون بالا را کاهش دهیم
 5. هواپیما از نور آفتاب سوخت بوجود می آورد
 6. لیست خرید افراد با چربی خون بالا ( تری گلیسرید بالا )
 7. اهمیت داشتن اعتماد به نفس بالا
 8. این مواد غذایی سوخت و ساز بدن شما را زیاد میکنند
 9. داشتن وزن مناسب در زنان احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش میدهد
 10. کاهش چربی‌ بدن بدون کاهش حجم عضلانی بخش 2
 11. گريه كردن سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد
 12. طبیعی ترین و ساده ترین روشهای کاهش فشار خون بالا
 13. پایین آوردن متابولیسم بدن با کاهش وزن
 14. مناسب‌ترین راه برای داشتن بدنی سالم
 15. برای کاهش وزن مفید ترین مواد غذایی کدام است؟
 16. راهکار های داشتن یک رژیم غذایی مستمر
 17. آیا کاهش وزن با کاهش ارتباط جنسی همراه است؟
 18. آشنایی با مشکلاتی که در کاهش وزن بوجود می آید
 19. بازیگران چگونه وزن خود را کاهش می دهند؟
 20. کاهش وزن در اشخاص دارای تخمدان پلی کیستیک

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.