چهارشنبه، ۰۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۰

‌فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه در نشستی خبری برنامه های هفته ناجا در استان را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران…

‌فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه در نشستی خبری برنامه های هفته ناجا در استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سردار امان اللهی در این نشست خبری که امروز چهارشنبه 9 مهر ماه در محل سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: هفته ناجا فرصت مغتنمی است که بتوانیم با اقشار مختلف مردم ارتباط گرفته و به بحث تقویت احساس امنیت در میان مردم و مشارکت جویی از همگان بپردازیم.

وی با بیان اینکه شعار هفته نیروی انتظامی امسال «پلیس، تلاش جهادی، کارآمدی و اقتدار» است، ادامه داد: برنامه‌های هفته نیروی انتظامی امسال از روز 14 مهر ماه آغاز و تا روز 20 مهر ماه ادامه می‌یابد.

امان اللهی تصریح کرد: غبار رویی از مزار شهدا، راه اندازی شهرک ترافیک در پارک شاهد، ارائه خدمات مضاعف به شهروندان، کلنگ زنی شش پروژه عمرانی، شروع به کار پایگاه آگاهی در شمال شهر کرمانشاه با هدف مبارزه با سرقت، هم اندیشی و نشست با اقشار مختلف جامعه، برگزاری همایش پیاده روی کارکنان و خانواده نیروی انتظامی، برگزاری صبحگاه مشترک با حضور نیروهای مسلح استان، برگزاری همایش راهوران محله، برگزاری همایش پلیس افتخاری و … از جمله برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در استان کرمانشاه است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: تعامل با رسانه‌های جمعی و بهره گیری از قدرت رسانه‌ای در افزایش احساس امنیت در میان مردم از جمله دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی استان در طول این هفته است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین همراه کردن مراکز علمی، دانشگاهی و نخبگان برای همکاری در جهت انجام پروژه‌های علمی و مطالعاتی نیروی انتظامی به منظور پیشگیری از وقوع جرم از دیگر برنامه‌های ماست.

امان اللهی در ادامه این نشست خبری با اشاره به آمار عملکرد نیروی انتظامی استان در مدت 6 ماهه نخست سالجاری اظهارکرد: عملکرد پرسنل نیروی انتظامی استان در مدت 6 ماهه نخست سالجاری در مقایسه با 6 ماهه نخست سال قبل نشان می‌دهد که در اکثر موارد موفق تر عمل کرده‌ایم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این مدت شاهد کاهش 10 درصدی انواع سرقت در سطح استان بوده‌ایم، تصریح کرد: سرقت اتومبیل در استان 27 درصد و سرقت‌های مسلحانه نیز 46 درصد در این مدت کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در مدت شش ماهه نخست سالجاری شاهد کاهش 33 درصدی آدم ربایی و کاهش 26 درصدی قتل در سطح استان کرمانشاه بوده‌ایم.

امان اللهی با بیان اینکه نزاع یکی از معضلات اصلی استان کرمانشاه است، گفت: از سالیان گذشته تاکنون تعدادی از قاتلین فراری بوده و همواره مورد تعقیب نیروی انتظامی بوده اند که خوشبختانه در مدت شش ماهه نخست سالجاری توانسته‌ایم بیش از 50 درصد از 94 قاتل فراری استان را شناسایی و دستگیر کنیم.

وی همچنین به کاهش 8 درصدی آمار تصادفات استان کرمانشاه در مدت شش ماهه نخست سالجاری خبر داد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه درباره آمار کشفیات مواد مخدر در این بازه زمانی، گفت: در مدت شش ماه نخست سالجاری موفق به کشف 440 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان شده‌ایم که از این مقدار 390 کیلوگرم مربوط به کشفیات تریاک بوده است.

امان اللهی با بیان اینکه عمده معضل استان در بحث مواد مخدر، توزیع کنندگان خرد است، افزود: در این مدت موفق به شناسایی و متلاشی کردن 31 باند قاچاق مواد مخدر در استان شده‌ایم که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: در این مدت یاد شده همچنین 3373 نفر سارق، 3073 نفر در ارتباط با مواد مخدر و 3022 نفر در ارتباط با سایر جرایم در سطح استان کرمانشاه دستگیر شده‌اند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.