یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۴

مدیر مطالعات شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: این شرکت نمی‎تواند با مصرف بی‎رویه آب از چاه‎ها برخورد کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مدیر مطالعات شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: این شرکت نمی‎تواند با مصرف بی‎رویه آب از چاه‎ها برخورد کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، زیودار در کمیته تخصصی پیشگیری از بحران آب استان، بیان کرد: در حال حاضر آمار و اطلاعات منابع آب استان به روز و میزان آب‎های سطحی و زیرزمینی نیز رصد شده‎اند.

وی اضافه کرد: طبق آمار ایستگاه‎های هیدرومتری، سطح آب زیرزمینی کوهدشت در درازمدت 15 متر نسبت به سایر دشت‎ها افت پیدا کرده و به غیر از رومشکان و کوهدشت در سایر دشت‎ها نیز این مشکلات را داریم.

مهندس زیودار ادامه داد: شورای عالی آب درخواست کاهش مصرف آب چاه‎ها را داده اما شرکت آب منطقه‎ای نمی‎تواند برخورد کند، برای مقابله با کم‎آبی، شورای حفاظت از آب که ریاست آن با استانداری است، باید اجازه جابجایی چاه‎ها را ندهد و سایر مسئولین را مجاب کند که این کار را نکنند.

مدیر مطالعات شرکت آب منطقه‎ای لرستان اظهار کرد: متأسفانه افت آب دشت‎ها به خاطر برداشت‎های بی‎رویه و بیش از حد منابع است، قبلاً به خاطر اینکه آب فراوان بود، برخورد نشد و حال به این وضعیت رسیده‎ایم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *