جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۰

محمد باقر نوبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا تصریح کرد: نرخ تورم 12 ماهه در خرداد ماه به…

محمد باقر نوبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا تصریح کرد: نرخ تورم 12 ماهه در خرداد ماه به 26.2 رسید که این رقم در اردیبهشت ماه گذشته 28.4 درصد بوده که نشان از کاهش تورم 2.2 درصدی در خرداد ماه داشته است.

وی با اشاره به اینکه نرخ تورم نقطه به نقطه در خرداد ماه 14.7 بوده است، اظهار داشت: این در حالی است که در اردیبهشت ماه گذشته نرخ تورم نقطه به نقطه 17.2 بوده است که با کاهش 2.5 درصدی همراه است.

نوبخت همچنین نرخ تورم ماهانه را در خرداد ماه 0.8 اعلام کرد که این رقم در اردیبهشت ماه 1.7 و کاهش یک درصدی را موجب شده است.

سخنگوی دولت کاهش نرخ تورم قابل توجه طی ماه جاری نسبت به ماه قبل را نتیجه سیاست های پولی، مالی و تلاش تیم اقتصادی دولت برای انضباط بودجه ای دانست و گفت: تلاش انجام شده برای مهار تورم، بستر ساز خروج از رکورد، رونق و رشد اقتصادی کشور است.

نوبخت با اشاره به نمونه گیری از کارگاه ها در موضوع محاسبه نرخ بیکاری گفت: نرخ بیکاری در کشور در پایان فصل بهار 10.7 بوده است.

وی اضافه کرد: نرخ تورم 26.2 درصدی در خرداد ماه در حالی است که در سیاست های در نظر گرفته شده، پیش بینی دولت برای کاهش تورم در اسفند ماه سال جاری به رقم 25 درصد است.

اقتصام (4) ** 1574**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.