چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۳

ولی‌الله نصر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری همایش بررسی وضع طلاق افزود: براساس قانون حمایت از خانواده که به…

ولی‌الله نصر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری همایش بررسی وضع طلاق افزود: براساس قانون حمایت از خانواده که به تصویب مجلس رسید دادگاهها مکلف شدند که قبل از صدور حکم طلاق خانواده ها را به مراکز مشاوره سازمان بهزیستی به منظور سازش زوجین ارجاع دهند .

وی گفت: برهمین اساس در سال گذشته 150 هزار نفر از خدمات مشاوره سازمان بهزیستی بهره مند شدند که بیش از 30 درصد مراجعات منجر به سازش شد.

مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستیتاکید کرد: بعد از سازش خانواده ها مددکاران سازمان بهزیستی آنها را رصد کرده تا از خشونت خانوادگی و همچنین طلاق عاطفی جلوگیری شود.

به گفته وی، این طرح با همکاری معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه انجام می شود و کاملا خدمات مشاوره ما رایگان است و همچنین به تازگی نیز بسته ای برای حمایت از زوحین و ارائه خدمات مشاوره قبل ، حین و بعد از طلاق تدوین شده و اجرایی خواهد شد.

نصر از فعالیت 200 مرکز مشاوره کاهش طلاق در سراسر کشور خبر داد و گفت: تعدادی از مراکز مشاوره ما در دادگاهها و برخی نیز در مراکز سازمان بهزیستی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.