شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۳

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان البرز از کاهش 35 درصدی تلفات رانندگی در جاده‌های برون‌شهری و روستایی استان طی پنج ماه…

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان البرز از کاهش 35 درصدی تلفات رانندگی در جاده‌های برون‌شهری و روستایی استان طی پنج ماه نخست امسال خبر داد.

قاسم باقری، در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه البرز، با اعلام این خبر گفت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، استان البرز با کاهش 35 درصدی تلفات در تصادفات رانندگی در جاده‌های برون شهری و روستایی طی پنج ماهه اول امسال، رتبه اول کشوری را در این خصوص کسب کرده است.

وی افزود: بر حسب آمار اخذ شده از دستگاه‌های تردد شمار منصوب در جاده‌های استان، در پنج ماه اول سال جاری بیش از 148 میلیون تردد وسیله نقلیه در استان البرز ثبت شده که این عدد بیانگر قرار گرفتن استان البرز در رتبه اول ترددهای جاده‌ای کشور است.

باقری خاطرنشان کرد: علی‌رغم این حجم تردد، آمار تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در راه‌های برون‌شهری 34 درصد، در راه‌های روستایی 60 درصد و در مجموع راه‌های برون شهری و روستایی 35‌ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است و در این زمینه نیز استان البرز در صدر جدول کاهش تلفات تصادفات قرار گرفته است.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های استان البرز، افزایش توجه و رعایت قوانین و مقررات رانندگی از سوی هموطنان، اقدامات فرهنگی و آموزشی انجام شده، توسعه، ایمن‌سازی و بهسازی جاده‌ها، نظارت بر نحوه رفتار رانندگان از سوی ارگان‌های ذیربط و اقدامات و تلاش‌های انجام شده از سوی ادارات و دستگاه‌های مرتبط را، از دلایل این کاهش و کسب رتبه اول استان در این زمینه ذکر کرد.

مدیر کل حمل و نقل وپایانه‌های استان البرز در پایان ابراز امیدواری کرد که با ادامه و گسترش این اقدامات، آمار تصادفات در استان کاهش بیشتری یافته و مسافران با آسایش خاطر سفرهای خود را انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.