شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۰

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: آمار کشته‌شدگان در مسیرهای بین شهری، در مدت مشابه نسبت به پارسال، 45…

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: آمار کشته‌شدگان در مسیرهای بین شهری، در مدت مشابه نسبت به پارسال، 45 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، سرهنگ «مسعود غفوریان» صبح امروز(شنبه 19 مهرماه) در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی با اعلام این خبر افزود: پلیس راهور به‌عنوان متولی اصلی ساماندهی ترافیک شهری، عمدتاٌ در حوزه‌ی نهادینه سازی فرهنگ ترافیکی در جامعه فعال بوده است.

وی با اشاره به برخی آمارهای بدست آمده از اوضاع ترافیکی و رانندگی طی چند ماه اخیر ادامه داد: استان کرمان با داشتن بیش از 12 هزار کیلومتر راه آسفالته و حدود 400 هزار خودرو، طی شش ماهه‌ی نخست سال، حدود 2500 مورد تصادف با خسارت زیاد را تجربه کرده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان هم‌چنین با بیان اینکه این تصادفات حدود 2000 مورد معلول قطع نخاعی را در پی داشته است، افزود: طبق آمار در سطح ملی، بر اساس هر 10 هزار دستگاه خودرو، حدود 7 نفر کشته داریم، در حالی‌که این آمار برای استان کرمان متأسفانه چیزی حدود 22 نفر است.

غفوریان یادآور شد: براساس اعلام، تنها یکی از بیمه‌های خدمت‌رسان، روزانه در سطح استان این بیمه 4 میلیارد ریال را به‌عنوان خسارت به خسارت‌دیدگان پرداخت می‌کند که این رقم زیاد نشان‌دهنده‌ی توجه نکردن کافی مردم به مسأله‌ی ترافیک و رانندگی است.

وی با تأکید بر اینکه برای افزایش فرهنگ ترافیک، جلب مشارکت‌های مردمی ضروریست، خاطرنشان کرد: تغییر رفتار ترافیکی می‌تواند از طریق مداخلات قانونی، تبلیغات رسانه‌ای، تغییر ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی و نیز ترس از عواقب ناشی از بداخلاقی‌های ترافیکی انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.