جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۴

‌مدیرکل پزشکی قانونی قم با اعلام آمار مراجعات سال 93، از کاهش 5 درصدی این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر…

‌مدیرکل پزشکی قانونی قم با اعلام آمار مراجعات سال 93، از کاهش 5 درصدی این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، دکتر حمید صدیقی آخا روز پنج‌شنبه با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعات انجام شده به پزشکی قانونی قم طی 4 ماه ابتدایی سال 13 هزار و 87 مورد بوده که درمقایسه با مدت مشابه در سال 92 با کاهش پنج درصدی روبرو بوده است.

مدیر کل پزشکی قانونی قم همچنین تصریح کرد: از میان تعداد مراجعات در چهار ماهه اول سال جاری 3 هزار و 165 مورد مربوط به نزاع و درگیری و 2 هزار و 676 مورد نیز مربوط به تصادف بوده که این ارقام نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 9 درصد و 8 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

صدیقی آخا، سیاست‌های اتخاذ شده درخصوص کاهش تعداد دفعات مراجعه مصدومان به اداره را در این کاهش آماری دخیل دانست و افزود: با توجه به اینکه بسیاری از پرونده‌ها در مراجعه اول به اداره خاتمه نمی‌ یابد، تلاش می‌کنیم با توجه به شرایط پرونده‌ها به گونه‌ای برنامه ریزی شود که تعداد دفعات مراجعه شخص به اداره در هر پرونده حتی المقدور کاهش یابد.

وی تصریح کرد:از فواید این اقدام، کاهش حجم کاری و جلوگیری از مکاتبات متعدد با مراجع انتظامی و قضایی است.

‌وی یکی از راهکاریاین مهم را افزایش فاصله میان معاینات مجدد افراد و ارائه اطلاعات کافی و لازم به مراجعین در مورد پرونده‌ها دانست که توسط کارشناسان این اداره رعایت می‌شود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *