سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۰

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: امسال میزان وقوع سرقت در استان 9 درصد کاهش یافته است. سرهنگ خسرو گل محمدی در…

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: امسال میزان وقوع سرقت در استان 9 درصد کاهش یافته است.

سرهنگ خسرو گل محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: از زمان تشکیل قرارگاه سرقت و اجرای طرح تشدید سرقت در 5 ماهه نخست امسال کل جرائم سرقتی در آذربایجان‌غربی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است.

وی با تقسیم سرقت‌ها به دو نوع مهم و خرد تصریح کرد: در بحث سرقت‌های مهم کاهش 11 درصدی و در حوزه سرقت‌های خرد شاهد کاهش 8 درصدی در 5 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان داشته ایم.

گل محمدی با اشاره به کاهش انواع سرقت در آذربایجان‌غربی، اظهارکرد: با اقدامات انجام شده در حوزه سرقت های مهم شاهد کاهش 12 درصدی سرقت از منازل، 23 درصدی موتور سیکلت، 34 درصدی احشام و 19 درصدی سرقت از اماکن دولتی بوده و در حوزه سرقت‌های خرد کاهش 2 درصدی وسایل و قطعات خودرو، 6 درصدی اماکن خصوصی،11 درصدی جیب زنی و در سایر سرقت‌ها 23 درصد کاهش داشتیم.

وی با اشاره به افزایش دو فقره سرقت در استان خاطرنشان کرد: متاسفانه در 5 ماهه نخست امسال شاهد افزایش 2 درصدی سرقت از مغازه و 18 درصدی سرقت از اتومبیل نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

گل محمدی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تاکنون 78 درصد سرقت‌های مهم و 66 درصد سرقت های خرد کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی اظهارکرد: از آنجایی که آذربایجان‌غربی به لحاظ جمعیتی جزء 8 استان کشور و در رابطه با وقوع جرایم رتبه 14 سرقت در کشور را دارا بوده و با وجود مرزی بودن استان با سه کشور همسایه، مسائل و مشکلات اقتصادی و بالا بودن نرخ بیکاری و معتادین جزء استان‌های موفق کشور در کنترل جرائم محسوب می شویم.

گل محمدی با اشاره به نقش مردم و اصحاب رسانه برای بهبود وضعیت شاخص‌های امنیتی در استان خاطرنشان کرد: هیچ برنامه‌ای بدون حمایت و همکاری عموم مردم و اصحاب رسانه که نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد و ارتقاء آرامش و امنیت استان داشته، صورت نمی‌گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: امید است با افزایش تعامل و همکاری عموم مردم، اصحاب رسانه و حوزه اطلاعاتی بتوان اقدامات بزرگتری را در استان برای دستیابی به امنیت پایدار انجام داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.