چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۹۵ - ۱۰:۵۳
کاوشگر SPP

ناسا تصمیم دارد روبات کاوشگر SPP خود را به سمت روانه کند که به نقل از دانشمندان این مرکز فضایی  هدف از این…

ناسا تصمیم دارد روبات کاوشگر SPP خود را به سمت روانه کند که به نقل از دانشمندان این مرکز فضایی  هدف از این ماموریت تحقیق و گردآوری اطلاعات بیشتری از بادهای خورشیدی و موادی است که به منظومه شمسی وارد می کند. کاوشگر ناسا سال آتی به خورشید فرستاده می شود و در آنجا با  گرمای زیاد و اشعه های خطرناک روبرو خواهد شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

به گفته دانشمندان ناسا کاوشگر SPP  که در واقع ماموریت Solar Probe Plus نامیده می شود در حال برنامه ریزی توسط دانشمندان است و جالب آنکه کاوشگر ماموریت SPP در مقایسه با ماموریت های قبلی هفت مرتبه به خورشید نزدیکتر خواهد شد.

کاوشگر SPP یکی از پیشرفته ترین کاوشگرهای خورشیدی ساخته شده تا به حال خواهد بود که در این میان اریک کریستین یکی از محققان ناسا در این باره می گوید:

ما نمی توانیم خیلی به سطح خورشید نزدیک شویم . اما هدفمان نزدیک شدن تا حد ممکن است تا بتوانیم برای سوالاتمان پاسخی بیابیم.

کاوشگر SPP

کاوشگر SPP که در ماموریت SPP استفاده می شود باید قدرت تحمل ۲۵۰۰ درجه فارنهایت را داشته باشد. به همین دلیل از جنس کربن کامپوزیتی به ضخامت ۱۱.۴۳ سانتی متر ساخته خواهد شد.

دانشمندان مدت هاست که تصمیم دارند کاوشگری را به اتمسفر خارجی خورشید یا کورنا بفرستند که هدف اصلی این ماموریت نیز درک بهتری از بادهای خورشیدی و موادی است که باد به منظومه شمسی وارد می کند.

[highlight]منبع [/highlight] nasa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *