چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۴

به گزارش خبرنگار مهر، کتابخانه آیت الله خامنه ای پیش از ظهر چهارشنبه و به مناسبت سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان…

به گزارش خبرنگار مهر، کتابخانه آیت الله خامنه ای پیش از ظهر چهارشنبه و به مناسبت سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان در کرمانشاه افتتاح شد.

فرماندار کرمانشاه در مراسم افتتاح این کتابخانه، ضمن سخنانی ابتدا درگذشت آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری را تسلیت و ضمن تقدیر و تشکر از سرپرست و کارکنان کتابخانه های عمومی استان جهت افتتاح این کتابخانه گفت: باید خدا را شاکر باشیم که پروژه های سفر مقام معظم رهبری به استان در حال بهره برداری هستند.

وی فرهنگ را پایه و اساس کشور خواند و کتاب را اساس و پایه فرهنگ دانست و افزود: باید در جهت ارتقاء سطح فرهنگی بیشترین استفاده را از چنین پروژه هایی ببریم.

فرماندار شهرستان کرمانشاه با تاکید بر اخلاق حسنه و همچنین راهنما و هادی بودن کتابداران برای همه مردم بخصوص مراجعین به کتابخانه های عمومی اضافه کرد: انشاالله مجموعه کتابخانه های عمومی استان برنامه های مدون و خوبی برای این کتابخانه دارند و ما هم از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.

رنجبر اساس جامعه فرهنگی و سالم را شهروند آشنا آگاه خواند و ادامه داد: اگر ما در بخش فرهنگی بیش از آنچه هم اکنون هست سعی و تلاش کنیم بسیاری از معضلات اجتماعی نیز خود بخود رفع خواهند شد.

وی در ادامه سخنان خود مهیا کردن فضای زیبا و دلچسب را یکی از موضوعات مهم برای جذب بیشتر مردم به کتابخانه های عمومی دانست و تصریح کرد: با شهرداری همکاری و تعامل کنید و محیطی بهتر از آنچه هست برای مردم منطقه محیا کنید.

رنجبر رابطه و تعامل دوجانبه مردم و کتابخانه را متذکر و ابراز داشت: هر چقدر مردم به کتابخانه های عمومی کمک کنند به رشد و ارتقاء دانایی و آگاهی فرزندان خودشان کمک کرده اند، شهر توسط شهروندان آن ساخته می شود که همین فرزندان امروز ما هستند.

فرماندار شهرستان کرمانشاه در انتهای سخنان خود ضمن اشاره به تصمیم دولت تدبیر و امید به کار و کمک بیشتر به مناطق کمتر برخوردار گفت: تشویق و ترغیب هم باید در برنامه ها قرار گیرد تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

در ضمن این مراسم بیژن راستی فر سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله مهدوی کنی ریاست مجلس خبرگان رهبری و همچنین تشکر از فرماندار شهرستان به دلیل دیدگاه فرهنگی و کمک های بی دریغ به مجموعه کتابخانه های عمومی گزارشی از کتابخانه ارائه و گفت: اعتبار این کتابخانه از محل سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در سال 90 تصویب و به حمدالله امروز شاهد افتتاح رسمی آن هستیم.

وی مساحت کتابخانه را 1754 متر مربع و دارای 724 متر مربع زیر بناء اعلام و عنوان کرد: این کتابخانه بر اساس شیوه های نوین عمرانی و فناوری ساخته شده است تا بهترین فضای ممکن را برای مراجعین فراهم کند.

راستی فر در ادامه صحبت های خود کتابخانه را دارای بخش های مخزن، مرجع، کودک، نشریات و سالن مجزا مطالعه برای آقایان و بانوان دانست و افزود: این کتابخانه به دلیل تاکید بر کار بیشتر در مناطق کمتر برخوردار در جوار محله جعفرآباد ساخته شده است و امیدواریم مردم این منطقه از وجود این کتابخانه بیشترین بهره را ببرند.

گفتنی است کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای که از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه ساخته شده است روز چهارشنبه 30 مهرماه 93، با حضور فرماندار شهرستان کرمانشاه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی و اهالی محل به طور رسمی افتتاح و آغاز به کار کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.