چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۴

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «حمید قبادی» در نشست خبری در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود:با توجه به اینکه…

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «حمید قبادی» در نشست خبری در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود:با توجه به اینکه نمایشگاه کتاب و مراجعان آن برآیندی از جامعه محسوب می شوند و شهروندان بسیار زیاد و اقوام و اقشار مختلف از آن دیدن می کنند به ارزیابی پوشش مراجعان می پردازیم تا بازخوردی از فعالیت های بنیاد در ارائه الگوی اسلامی – ایرانی پوشش به دست بیاوریم.

وی ادامه داد: به اعتقاد من مسیر و روند طراحی مد و لباس در کشور تاثیرات خود را آغاز کرده و بسیاری از لباس های مردم و تعداد قابل توجهی از پوشش زنان مراجعه کننده به نمایشگاه براساس الگوهای اسلامی ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: البته تمام پوشش های موجود در نمایشگاه را تایید نمی کنیم اما به مردم کمک می کنیم که لباسی آراسته براساس الگوهای اسلامی ایرانی داشته باشند. هدف ما این است که قدرت انتخاب مردم را بالا ببریم.

رییس کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد گفت: یکی از اهداف ما بالا بردن غنای محتوایی کتاب های تخصصی مد و لباس است. کتاب های تخصصی را شناسایی و به انتشار آنها کمک می کنیم.

وی افزود: انتشار ژورنال های تخصصی و معرفی و تبلیغ طراحی های جدید از دیگر برنامه های ماست.دو غرفه در نمایشگاه کتاب ژورنال های مورد تایید وزارت ارشاد را به مخاطبان عرضه می کنند.

قبادی ادامه داد: قرار است با همکاری انجمن طراحان و دانشکده هنر دانشگاه الزهرا اطلس و دانشنامه لباس ایران را تدوین کنیم.

قبادی گفت:قرار است 20 مرکز برای نمایش زنده نمونه های جدید طراحی های لباس براساس استانداردهای حرفه ای و در چارچوب ارزش های اسلامی آغاز به کار کند.

وی در پایان گفت:قصد داریم بهترین غرفه نمایشگاه کتاب را از نظر پوشش لباس آراسته براساس الگوهای اسلامی – ایرانی انتخاب کنیم.

فراهنگ(3)**2024**9132**1856

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.