چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۵

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با فرارسیدن روز ولادت حضرت امیر المومنین علی (ع) با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و…

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با فرارسیدن روز ولادت حضرت امیر المومنین علی (ع) با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد فردوسی در محل آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی رونمایی شد.

این کتابخانه دارای بیش از 20000 هزار جلد کتاب است که ده هزار جلد آن از سوی دکتر اسلامی ندوشن و همسر ایشان شیرین بیانی به این کتابخانه اهدا شده است.

همچنین سلطانی فر بعد از افتتاح کتابخانه و مرکز اسناد فردوسی از سه کتاب با نامهای فرهنگ خرد در شاهنامه، شناخت تابران توس و نام آوران توس رونمایی کرد.

معاون رئیس جمهور همچنین در ادامه از پورتال پژوهشی، اطلاع رسانی فردوسی و سایت تخصصی توس و نیز نسخه ی انگلیسی این سایت رو نمایی کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در مراسم رونمایی این سایت با اشاره به اینکه رونمایی از این سایت می تواند کمک بزرگی به معرفی فردوسی و آثار و شخصیت این شاعر بزرگ ایران زمین داشته باشد گفت: نبود یک سایت تخصصی با موضوع فردوسی به عنوان یک ضرورت مهم همواره احساس می شد که با افتتاح این سایت به این ضرورت پاسخ داده شد.

سلطانی فر بیان کرد: نکته حائز اهمیت در راه اندازی این سایت این است که این سایت تخصصی به همت و پشتکار کارکنان اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی راه اندازی شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه حکیم فردوسی، مراسم بزرگداشت این شاعر بزرگ امروز و همزمان با ولادت حضرت امیر المونینن (ع) برگزار می شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.