جمعه، ۱۳ آذر ۹۴ - ۰۳:۵۳

شاید برای همه مردم دنیا این موضوع بسیار عجیب و غریب باشدکه فردی با یک تانک که کاربری خودش را دارد، به یکباره…

شاید برای همه مردم دنیا این موضوع بسیار عجیب و غریب باشدکه فردی با یک تانک که کاربری خودش را دارد، به یکباره به خیابان بزند و کار دیگری را با آن انجام دهیم ، مثلا از آن برای فروش کتاب استفاده کند، درست همانند یک هنرمند آرژانتینی بنام رائول لمسوف که یک تانک کوچک را به کتابخانه با بیش از ۷۰۰ کتاب تبدیل کرده است و بعضی از کتابهایش به صورت رایگان و برخی دیگر با تخفیف ویژه در اختیار مردم قرار می دهد.

دلیل خاص و یا جالب بودن کار این هنرمند شاید این باشد که تا به حال کسی همچین کاری را – فروش کتاب با تانک – را انجام نداده است، بنابراین گاهی وقت ها تغییر ماهیت می تواند جذاب باشد. مثلا ممکن است شما از یک جعبه میوه به عنوان میز موقت برای خودرن یک غذا استفاده کنید. یا مثلا از قوطی های کنسرو برای چای خوردن در جنگل لذت ببرید.

 رائول لمسوف با پیکربندی و دستکاری خاص یک خودرو فورد فالکون قدیمی آن به یک تانک کتابخانه ای تبدیل کرده و در شهرهای مختلف آرژانتین و بخصوص بوئنوس آیرس می چرخد و به قول خودش به ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مرم کشور کمک می کند.

وی که چندین سال روی این پروژه کار کرده است ، خودش را موظف به انجام یک ماموریت صلح آمیز در سراسر آرژانتین کرده است، ماموریتی که با توزیع کتاب در سراسر مراکز شهری و جوامع روستایی کشور همراه بوده است.

جالب است بدانید که وی در زمان ساخت تانک کتابخانه ای خود با واکنش اطرافیان و حتی دوستانش مواجه شد، و از آن جایی که در این خصوص به کسی توضیحی نداده بود آن ها فکر می کردند که وی در حال ساخت یک دستگاه مکانیکی،زیردریایی و یک سفینه فضایی است اما وقتی که کار وی به اتمام رسید و تانک کتابخاه ای وی به خیابان ها آمد نگاه و واکنش دوستانش به کلی تغییر کرد و او را تحسین کردند.

وی حالا با کار فرهنگی و خاص خود نه تنها مورد توجه دوستان و اطرافیانش قرار گرفته است بلکه با انتشار کار و فعالیتش در رسانه ها و بخصوص شبکه های تلویزیونی همچون شبکه ۷UP شخصیتی جهانی و حتی بین المللی پیدا کرده است.

با هم در میهن پست  عکس هایی از این هنرمند و تانک کتابخانه ای وی را تماشا می کنیم …

منبع:mymodernmet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.