یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۷

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) جواد محمدزاده مقدم با بیان این خبر…

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) جواد محمدزاده مقدم با بیان این خبر گفت: امام رضا(ع) نه تنها خورشید درخشان اهل بیت(ع) در سرزمین ایران است؛ بلکه ایمان به او بزرگ‌ترین سرمایه شیعیان اثنی عشری به شمار می‌رود. در این کتاب نگاهی کوتاه به زندگانی آن حضرت، چراغ راه همه عاشقان آن امام همام است؛ بر همین اساس در این اثر شاهد آموزش سبک زندگی رضوی هستیم.

وی ادامه داد: سیری در سیره زندگی هشتمین حجت خدا، ما را با شیوه زندگانی خاندان پیامبر(ص) آشنا می‌سازد. آن‌ها همواره الگوی عملی پیروان خود بوده و با رفتار خود راه درست را به اهل ایمان نشان داده‌اند. امید می‌رود این اثر ارزشمند، نقشی به‌سزا در سامان دادن به سبک زندگی اهل ایمان داشته باشد و شمیم زندگانی امام رضا(ع) را در خانواده‌ها بدمد.

محمدزاده خاطرنشان کرد: این کتاب 144 صفحه‌ای نوشته مهدی غلامعلی، در قطع وزیری کوتاه تدوین شده که مولف مجموعه احادیث مربوط در تبیین سبک زندگی رضوی(ع)در این اثر، از کتاب‌های معتبر همچون کتاب «شریف الکافی(اثر شیخ کلینی)»، عیون اخبارالرضا(ع) (اثر شیخ صدوق)، الارشاد(اثر شیخ مفید) و بحارالانوار(اثر علامه مجلسی) به همراه نیم‌نگاهی به آثار معاصر نظیر کتاب«مستندالرضا(ع) اثر عزیزالله عطاردی» گردآوری کرده‌است.

مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) یادآور شد: کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» در 8 بخش، موضوعاتی چون امام و خانواده و خویشاوندان، امام و مردم، امام و حاکمان، امام و خوراک و بهداشت، امام و علم و حکمت، امام و معصومان، امام و عبادت، امام و ذکر و دعا را مطرح می‌کند و به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

گفتنی است، به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) امکان خرید الکترونیک این اثر را از طریق آدرس behnashr.com به قیمت 59000 ریال فراهم کرده‌است.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.