دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۲

به گزارش خبرگزاری مهر، در این کتاب که در دو نسخه الکترونیکی و چاپی تهیه و منتشر شده است، شیوه‌نامه،‌ معرفی داورها و…

به گزارش خبرگزاری مهر، در این کتاب که در دو نسخه الکترونیکی و چاپی تهیه و منتشر شده است، شیوه‌نامه،‌ معرفی داورها و نامزدهای جشنواره، آثار برگزیدگان، بررسی نموداری و جداول آثار ارسالی، نقد و بررسی جشنواره از نگاه صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه رسانه و مطبوعات و همچنین گزارش تصویری و مشروح برگزاری اختتامیه دیده می‌شود.

در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: جشنواره‌ها می‌توانند در کیفی‌سازی تولیدات و ارایه معیار، مؤثر باشند … امسال اگرچه دو شاخص تعداد شرکت‌کننده و تعداد اثر، تحولی چشم‌گیر داشته‌اند اما نباید در سیطره کمیت بود. اگر همه نحله‌ها آثار خود را ارسال کنند به معنای آن است که نشاط دارند و به روند داوری اعتماد کرده‌اند. در این صورت آمار یادشده صرف نظر از کمیّت، کیفیت را هم نمایندگی می‌کند، ‌اما نماگر واقعی کیفیت، حضور روزنامه‌نگاران به‌نام در رقابت‌هاست. در آن صورت می‌توان امید داشت که آثار نهایی، تراز روزنامه‌نگاری امروز کشور هستند و می‌توان آن را نقطه عزیمت ارتقای کیفی دانست.

گفتنی است، این کتاب به همت دبیرخانه بیستمین جشنواره مطبوعات،‌ در 320 صفحه تهیه و تدوین شده است و علاقمندان می‌توانند برای دسترسی به نسخه الکترونیکی آن اینجا را کلیک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.