دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صارمی‌زاده عصر روز یکشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صارمی‌زاده عصر روز یکشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان که با حضور فرمانداران شرق استان در محل دبیرخانه اجلاسیه سرداران و 613 شهید شهرستان دامغان برگزار شد اظهار داشت: کتاب‌های شهدای انقلاب و اسلام باید زینت بخش کتابخانه ها باشد.

وی خاطرنشان ساخت: کتاب‌های شهدا باید از نفیس‌ترین، با کیفیت‌ترین و با محتواترین کتاب‌ها باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری کنگره سرداران و سه هزار شهید استان افزود: شهدا عامل وحدت هستند و پیام کنگره شهدای استان نیز باید این مهم باشد.

وی تصریح کرد: جسات اجلاسیه شهدا دارای برکات فراوان بوده که همه ما باید تلاش کنیم اجلاسیه پیش رو به خوبی و در موعد مقرر برگزار شود.

برگزاری گنگره شهدا یک حرکت بزرگ فرهنگی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان جمع آوری آثار شهدا را بسیار مهم برشمرد و بر جدیت مسئولان برای تحقق کامل آن تاکید کرد و گفت: برگزاری گنگره و اجلاسیه شهدای استان یک حرکت بزرگ فرهنگی است.

صارمی زاده با اشاره به نامگذاری سالجاری اظهار داشت: همه ما باید با عزم ملی و مدیریت جهادی کنگره شهدای استان را به عنوان یک تکلیف همگانی برگزار کنیم.

وی گفت: همه فرمانداران استان سمنان و اعضای ستادهای کنگره و اجلاسیه شهدا در استان سمنان موظفند با برگزاری جلسات به نحوی برنامه‌ریزی کنند که این کنگره و اجلاسیه در خور شان و شخصیت شهدا برگزار شود.

برگزاری کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان در آبان ماه سالجاری

 رئیس ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان نیز در این جلسه از برگزاری این کنگره به صورت همزمان با دو استان دیگر در 17 آبان ماه سالجاری و همزمان با ورود تاریخی رهبر فرزانه انقلاب به استان در سال 85 خبر داد.

سرهنگ پاسدار عبدالرحیم فریدون، رونمایی از کتب، فرهنگ نامه ها و آثار شهدا را از جمله برنامه های این کنگره ذکر کرد و افزود: تاکنون 85 درصد از آثار شهدای استان شامل عکس، زندگینامه، دست نوشته، مصاحبه با همرزمان و خانواده های شهدا گردآوری شده است.

وی خاطرنشان ساخت: تا زمان برگزاری کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان، 15 کتاب با موضوع خاطرات و دست نوشته های شهدا چاپ و 45 فرهنگ نامه جامع نیز تدوین خواهد شد.

رئیس ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان افزود: بخش‌های از کتب و آثار شهدا در اجلاسیه سرداران و 613 شهید شهرستان دامغان که از همه شهرهای استان سمنان پیشتاز بوده رونمایی می‌شود.

فریدون در خاتمه گفت: شهرستان دامغان نسبت به جمعیت دومین شهر کشور است که بیشترین شهید را تقدیم به نظام کرده است.

در این جلسه همچنین مرتضی علی آبادی فرماندار دامغان، احمد قاضی فرماندار میامی، محمد معتمد معاون سیاسی فرماندار شاهرود، سرهنگ پاسدار سید محمدرضا حسینی فرمانده سپاه دامغان، سرهنگ پاسدار سید ابوالفضل تقوی رئیس ستاد کنگره سرداران و 613 شهید دامغان و مسلم نصرتی شهردار دامغان هر یک به طور جداگانه گزارشی از اقدامات در بهتر برگزار شدن اجلاسیه شهدای شهرستان های خود ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.