یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۷

پای صحبت پدری خسته و رنجور نشستم، پدری که هشت سال است خسته راه بیمارستان‌ها و مطب دکترهاست، پدری که تمام وقت، سرمایه…

پای صحبت پدری خسته و رنجور نشستم، پدری که هشت سال است خسته راه بیمارستان‌ها و مطب دکترهاست، پدری که تمام وقت، سرمایه و زندگی خود را صرف فرزندش کرده است، بلکه بتواند مانند سایر کودکان در مقابل چشمانش راه برود، همانند سایر دخترها برایش ناز کند، همانند سایر کودکان با پای خود به مدرسه برود و…

این پدر وارد دفتر ایسنا می‌شود و از همکاران ایسنا می‌خواهد تا وضعیت دختر او را رسانه‌ای کنند و تنها هدف او از این کار این است که شاید پزشکی در این کشور پیدا شود و تکلیف او را مشخص کند که بیماری دخترش چیست؟ آیا درمان می‌شود؟ راه درمان فاطمه کوچولوی او در کجای دنیا وجود دارد تا تمام زندگیش را به حراج گذاشته و برای درمان وی اقدام کند؟

پدری که به یک دفعه و بعد از یک عمل جراحی، دختر یک ساله‌اش که تا یک روز قبل از عمل جلوی چشمانش راه می‌رفت، زمین‌گیر می‌شود و رفته رفته پاهایش، بازوانش و ستون فقراتش کج شده و حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد…

دختری که اکنون هشت ساله است و علی رغم هوش بالا به خاطر ظاهر فیزیکی‌اش در مدرسه استثنایی درس می‌خواند و روز به روز در مقابل چشمان پدر و مادری مهربان وضعیت جسمانیش بد و بدتر می‌شود.

حمید تقی زاده، پدر فاطمه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی در رابطه با بیماری فرزندش چنین می‌گوید: فاطمه در هنگام تولد به دلیل مشکلی که در مری داشت، بستری شد و سپس مشخص شد که در قلب او سوراخی وجود دارد و باید سریعا عمل شود.

وی می‌افزاید: تا یک سالگی تحت نظر دکتر قلب بود و در حالی که هیچ گونه مشکلی جز بیماری قلبی در او دیده نمی‌شد و تا یک روز قبل از عمل سالم بوده و با پاهای خود این طرف و آن طرف می‌دوید، در سال 86 در بیمارستان شهید مدنی تبریز طی عمل جراحی قلب قرار گرفته و بعد از عمل در آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفت.

وی ادامه داد: پزشکان دخترم به ما گفتند که احتمالا در ستون فقرات فاطمه مشکلی پیش آمده و در هنگام راه رفتن دچار مشکل خواهد شد.

وی تاکید می‌کند: فاطمه تا سه سالگی در بیمارستان بستری بود و تا حال نیز 7 بار تحت عمل جراحی در ناحیه قلب، مری و پاهایش قرار گرفته است.

تقی زاده می‌گوید: در حال حاضر وضعیت فاطمه نامعلوم است و خسته‌ی راه مطب دکتر‌ها هستم، به هر دکتری می‌روم به متخصص دیگری ارجاع می‌دهد و تا کنون بعد از گذشت هشت سال هنوز هم نفهمیده‌ام که مشکل دخترم چیست!

وی هم چنین گفت: ازدواج‌شان فامیلی نبوده است و تا زمان به دنیا آمدن فرزندشان، مادرش تحت نظر پزشک بوده است.

وی گفت: با پیگیری دکتر بیگی، استاندار وقت آذربایجان شرقی، پروفسور رحمان زاده رییس بیمارستانی در آلمان که به تبریز آمده بود، فاطمه را معاینه کرد و چنین گفت که در عمل قلبی، که روی فاطمه انجام شده است، یک رگ بدن او پاره شده و باعث ایجاد این مشکلات و عوارض در بدن او شده است.

وی عاجزانه از جامعه پزشکی می‌خواهد تا جواب مناسبی به وی داده و او را در خصوص درمان دخترش یاری کنند.

وی تاکید می‌کند: بزرگترین مشکل من اینست که هیچ پزشکی نمی‌داند چگونه باید دخترم را مداوا کند و من بدین وسیله از تمامی پزشکان ایرانی مقیم داخل و خارج کشور می‌خواهم اگر راهی برای درمان دخترم سراغ دارند، کمک کنند.

دکتر علیرضا صادق‌پور، متخصص ارتوپدی که فاطمه را تحت نظر دارد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی در رابطه با وضعیت بیماری فاطمه گفت: فاطمه از بیماری فلج اندام‌های تحتانی رنج می‌برد و به دلیل مشکلی که در نخاع او وجود دارد در راه رفتن و بکار گرفتن اندام خود دچار مشکل شده است.

این متخصص ارتوپدی افزود: در واقع از نظر ارتوپدی اقدامات و درمان‌های مورد نیاز بر روی فاطمه انجام شده است و بنا بر تخصص ارتوپدی کاری بیشتر از این نمی‌توان بر روی او انجام داد، ولی شاید پزشکان سایر تخصص ها بتوانند کاری برای او بکنند.

بر اساس این گزارش، پزشکان یا افرادی که می‌توانند کمکی برای کاهش آلام فاطمه انجام دهند می‌توانند با پدر فاطمه با شماره تلفن 09141021870 تماس بگیرند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *