جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۱۱:۴۱

مدیرکل رصد و محاسبه شاخص برنامه و سیاست‌های کلان مرکز آمار ایران گفت: کسب رتبه دوم در سرشماری کشاورزی کردستان نشان از همکاری…

مدیرکل رصد و محاسبه شاخص برنامه و سیاست‌های کلان مرکز آمار ایران گفت: کسب رتبه دوم در سرشماری کشاورزی کردستان نشان از همکاری و تعامل خوب مردم و نقش پررنگ فرمانداران می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، قدرت طاهری در جلسه شورای برنامه ریزی که ظهر امروز در استانداری کردستان برگزار شد اظهارکرد: کردستان رتبه دوم را در سرشماری کشاورزی کشوری کسب کرده است.

وی افزود: کسب رتبه دوم در سرشماری کشاورزی کردستان نشان از همکاری و تعامل خوب مردم و نقش پررنگ فرمانداران می باشد.

مدیرکل رصد و محاسبه شاخص برنامه و سیاست‌های کلان مرکز آمار ایران عنوان کرد: تدوین برنامه ششم توسعه بر اساس توازن منطقه‌ای صورت می‌گیرد و سیاست گذاران برنامه باید به قابلیت‌های همه استان‌ها آشنا باشند و اعتبارات لازم برای پیشبرد برنامه‌ها در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: سامانه ساترا(سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش استان) که در سطح ملی تدوین شده بهترین وسیله برای معرفی قابلیت‌های استان با ارائه آمار می باشد.

طاهری به منابع آبی چشمگیر در استان اشاره کرد و افزود: با معرفی ظرفیت‌های استان بوسیله سامانه ساترا می توان در برنامه ششم توسعه جایگاه ویژه‌ای برای کردستان باز کرد.

وی اظهارکرد: همه دستگاه‌ها باید در تکمیل بانک‌های اطلاعاتی و رفع کاستی‌های این سامانه و بروز کردن آن بکوشند.

مدیرکل رصد و محاسبه شاخص برنامه و سیاست‌های کلان مرکز آمار ایران اظهار کرد: با اتمام سند آمایش می توان به همه قابلیت‌های استان و معرفی آنها دسترسی پیدا کرد.

وی در پایان یادآور شد: با افزودن هر آمار جدیدی که حاصل اقدامات اداری است، می‌توان از این سامانه در راستای معرفی قابلیت‌های استان بهره برداری کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *