سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۶

‌استاندار کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری غیرقابل قبول استان همه استعدادها و پتانسیل‌ها را زیر سوال برده و متاسفانه سومین استان بیکار کشور هستیم….

‌استاندار کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری غیرقابل قبول استان همه استعدادها و پتانسیل‌ها را زیر سوال برده و متاسفانه سومین استان بیکار کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، ابراهیم رضایی در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: سه برنامه برای توسعه استان در حوزه های کشاورزی، صنعت و گردشگری در نظر گرفته شده که با اجرای این برنامه‌ها تا پایان این دولت تحولی در استان رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه سیاست ما حمایت از بخش خصوصی است، گفت: سعی کرده‌ایم تا حد امکان موانع فراروی سرمایه‌گذاران را رفع کنیم. در استان شفاف عمل می کنیم و تیم مدیریتی استان نیز با این دید کار می‌کند و روزانه به مردم گزارش می‌دهیم.

استاندار کرمانشاه افزود: آنچه امروز در استان مشهود است، آرامش برای حل مشکلات و شوق حرکت برای توسعه بیشتر است.

وی به خاک حاصلخیز و منابع آبی مناسب استان اشاره کرد و گفت: به واسطه این پتانسیل‌ها، تولید کشاورزی استان می‌تواند دو تا سه برابر شود.

رضایی، 370 کیلومتر مرز مشترک با عراق، وجود پایانه‌های صادراتی و مرز پرویزخان که بیش از 50 درصد صادرات ایران به عراق از این طریق انجام می‌شود را از دیگر ظرفیتهای استان در بخش تجارت خارجی، عنوان کرد.

وی به وضعیت نامطلوب برخی بخش‌های استان اشاره کرد و گفت: در حوزه آموزش عالی با متوسط کشور فاصله داریم. همچنین اراضی آبی استان کم است. حاشیه نشینی وسیعی در استان داریم و 30 درصد شهر کرمانشاه را حاشیه‌ نشین‌ها تشکیل می‌دهند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: تحقق مصوبات سفر مقام معظم رهبری می‌تواند توسعه استان را تسریع کند که دستورات خوبی در این راستا صادر شده است. استان کرمانشاه به عنوان قطب کشاورزی انتخاب شده و قرار شده ردیف اجرایی به این منظور، لحاظ و سالانه حداقل 100 میلیارد تومان به این بخش اختصاص یابد که امیدواریم محقق شود.

رضایی گفت: در بخش بهداشت و درمان، احداث بیمارستان 540 تختخوابی که از مصوبات سفر دولت قبل است عملیاتی نشده و انتظار داریم در سال جاری حدود چهار میلیارد تومان برای شروع این پروژه اختصاص یابد تا این بیمارستان جایگزین بیمارستانهای فرسوده کرمانشاه شود. در بخش صنعت نیز مصوب شده طرح‌هایی توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع در استان اجرا شود که انتظار داریم عملیاتی شوند.

وی با اشاره به در حال ساخت بودن کتابخانه مرکزی کرمانشاه، گفت: تعهد استان تامین 40 درصد منابع این پروژه بوده که انجام شده و تامین 60 درصد دیگر آن برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که انتظار داریم به این تعهد عمل شود.

رضایی گفت: بسته پیشنهادی فرهنگی تهیه شده که شامل ساخت فیلم و برگزاری جشنواره‌ها است و اجرایی شدن آن به یازده میلیارد تومان منابع نیاز دارد. در حوزه ورزش و جوانان نیز انتظار داریم ساخت دهکده المپیک تسریع شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مطالعات طرح توسعه فرودگاه کرمانشاه انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه فرودگاه کرمانشاه هاب منطقه غرب کشور است، لذا انتظار داریم جهت توسعه این فرودگاه مساعدت لازم انجام شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه پیش از این قرار بود منوریل در کرمانشاه اجرا شود، خاطرنشان کرد: با بررسی کارشناسان مشخص شد این پروژه قابل اجرا نیست و نهایتا به قطار سبک شهری تغییر یافت و تصویب شد. انتظار داریم با تامین اعتبار بتوانیم این پروژه را در زمان کوتاهی اجرایی کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.