یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه، پیش از ظهر یکشنبه با مدیر بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه دیدار کردند. در این…

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه، پیش از ظهر یکشنبه با مدیر بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه دیدار کردند.

در این دیدار، دکتر سعید کاظمی، مدیر بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه با اشاره به نقش خوب اعضای شورای شهر در ارتقا سطح سلامت جامعه، اظهار داشت: یکی از مشکلات بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه بالا رفتن آمار مراجعان به این مرکز است، یعنی این افزایش نشان می دهد که تعداد مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی در کرمانشاه رو به افزایش است.

دکتر کاظمی گفت: پرسنل این بیمارستان از هر برنامه ای که به سود بیماران و توسعه یا بیمارستان باشد استقبال خواهد کرد، زیرا اولویت ما سلامتی مردم استان کرمانشاه است.

وی اظهار داشت: نهادهای زیادی برای مبارزه با بیماری های قلبی و کاهش این عوارض تلاش های بسیاری داشته اند، اما حقیقت این است که تا برنامه ریزی دقیقی در این باره نداشته باشیم، نمی توانم شاهد کاهش بیماری های قلبی و عروقی در شهر کرمانشاه باشیم.

رئیس بیمارستان امام علی(ع) تاکید کرد: بنده و سایر همکاران دست هر کسی که به یاری این بیمارستان و برنامه هایش بیاید را می فشاریم.

کاظمی گفت: علت اصلی کاهش بیماری های قلبی و عروقی در کرمانشاه، استرس، مشکلات مالی، بی تحرکی و پایین آمدن کیفیت زندگی و غذاهای ناسالم است.

رئیس بیمارستان امام علی (ع) تاکید کرد: متاسفانه آمارها نشان می دهد که مردم کرمانشاه چرب و شیرین خورترین مردم کشور محسوب می شوند که این امر باعث افزایش ابتلا به بیماریهای قلبی و دیابت در بین شهروندان این شهر شده است.

وی با اشاره به اینکه برای رفع این معضل نیازمند فرهنگسازی بلندمدت هستیم، بیان داشت: رسانه ها و نیز شهرداری و نهادهای فرهنگی می توانند با برنامه ریزی های بلندمدت و هدف دار، تا حد بسیاری ذائقه مردم این استان را در نوع مصرف، تغییر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *