چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۳

معاون استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه این پتانسیل را دارد که تبدیل به مرکز صادرات دام زنده کشور شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

معاون استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه این پتانسیل را دارد که تبدیل به مرکز صادرات دام زنده کشور شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، مهندس علی اصغر میرزایی در جمع اعضای اتحادیه صادرکنندگان دام زنده با اشاره به اینکه صادرکنندگان کرمانشاهی هم اکنون رتبه اول صادرات دام کشور را دارا هستند، اظهار کرد: این موفقیت به دلیل فعالیت های قوی اتحادیه صادر کنندگان دام زنده است که علاوه بر کرمانشاه، در زمینه صادرات دام دیگر استان‌ها نیز فعال هستند که این امر از حمایت مدیریت ارشد استان و تمامی مدیران و دستگاه‌ها برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت استان به دنبال نقش آفرینی بیشتر در عرصه صادرات است، گفت: باید زمینه‌ای فراهم کرد که کرمانشاه تبدیل به مرکزی برای صادرات دام زنده ایران شود.

معاون استانداری کرمانشاه عنوان کرد: اعضای این اتحادیه در کنار فعالیت‌های موجود باید به دنبال ایجاد یک بازار ثابت در زمینه صادرات دام زنده باشند.

میرزایی با اشاره به اینکه نباید به بازارهای فعلی اکتفا کرد، خاطرنشان کرد: باید به دنبال یافتن بازارهای تازه در کشورهای همسایه باشیم، هرچند دستیابی به آن‌ها دشوار باشد. فراموش نکنیم بازارهایی که سخت به دست می‌آیند، ماندگارترند.

وی در ادامه گفت: استان کرمانشاه در زمینه تولید گوسفند در رده‌های میانی کشور قرار دارد که این جایگاه باید با توسعه دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی ارتقاء پیدا کند. این توسعه موجب ایجاد کارخانجات تولید نهاده‌های دامی و شبکه توزیع آن، همچنین تولید سایر فرآوری‌های مربوط به این حوزه مانند فرآوری چرم، گوشت بسته بندی و … می‌شود.

معاون استانداری کرمانشاه در پایان با اشاره به عزم جدی در زمینه رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه صادرات دام زنده، گفت: مدیریت استان آمادگی حل مشکلات این حوزه چه در سطح استان و چه در سطح کشور را دارد و به همین منظور جلسات مستمری برای رفع سریع این مشکلات با محوریت سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر دستگاه‌های مرتبط تشکیل می‌شود و به طور ماهیانه نیز جلسات با حضور تمام اعضاء در معاونت برنامه‌ریزی در مورد صادرات انواع دام، شیلات، طیور و … برگزار می‌شود.

‌تا روز 27 مهرماه تعداد 63 هزار رأس دام قرنطینه شده که از این تعداد 43 هزار رأس به ارزش 9 میلیون و 200 هزار دلار توسط اتحادیه صادرکنندگان دام کرمانشاه به کشور کویت صادر شده است.

‌همچنین با هماهنگی‌های انجام شده در روزهای آتی علاوه بر کویت، روند صادرات دام زنده استان به کشور عمان نیز آغاز خواهد شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.