دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۲

استاندار کرمانشاه از پیوستن کرمانشاه به جمع کلانشهرهای کشور در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کرمانشاه،…

استاندار کرمانشاه از پیوستن کرمانشاه به جمع کلانشهرهای کشور در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کرمانشاه، مهندس «ابراهیم رضایی» در نشست با حامیان جوانان دولت «تدبیر و امید» در محل استانداری کرمانشاه، به تأکید دولت یازدهم در جهت اجرایی کردن مصوبات سفر رهبری در استان اشاره و تصریح کرد: قطعاً با اجرایی شدن این مصوبات شاهد اثرات خوبی در استان هستیم و بسیاری از دغدغه‌های جوانان و در رأس آن مسأله‌ی اشتغال تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

رضایی با بیان اینکه تصمیمات در حوزه‌ی اشتغال استان با رویکرد واگذاری کارها به بخش خصوصی است، اظهار کرد: هم‌اکنون ظرفیت دولت و تشکیلات اداری به جهت استخدام پر شده و کارکنان دولت چند برابر نیاز یک دولت معمولی هستند.

وی تصریح کرد: در همین راستا تمام تلاش خود را برای ورود بخش خصوصی به حوزه‌ی اشتغال به کار می‌گیریم که بر همین اساس پیگیر واگذاری منطقه‌ی ویژه‌ی اسلام آبادغرب به بخش خصوصی هستیم.

به گفته‌ی رضایی، هم‌اکنون کار واگذاری و فروش زمین در این منطقه آغاز شده است.

برنامه‌ریزی برای افزایش چهار میلیون تنی محصولات کشاورزی استان

طی سه سال آینده 70 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آبی می‌شود

استاندار کرمانشاه به تعطیلی صنعت در استان در بدو ورودش اشاره و تصریح کرد: این مسأله موجب شد تا از همان آغاز کار رونق واحدهای صنعتی را در اولویت قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش‌های یک سال گذشته 100 واحد تولیدی مجدداً راه‌اندازی شدند.

استاندار کرمانشاه از تبدیل 70 هزار هکتار زمین کشاورزی به زمین آبی و استفاده از کشت مدرن در آنها خبر داد و گفت: اعتبار لازم بدین منظور تأمین شده و این پروژه طی سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین از برنامه‌ریزی به‌منظور افزایش محصولات کشاورزی استان از چهار به هشت میلیون تن خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون پیشروی در استان بر اساس این برنامه انجام می‌شود.

امتیاز مرز نباید تنها در انحصار عده‌ای خاص باشد

اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب و منطقه اورامات به‌زودی از امتیازات مرز بهره‌مند می‌شوند

رضایی یکی از امتیازات استان را حوزه‌ی مرزی استان برشمرد و افزود: شهرستان‌های اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب نیز باید از این امتیاز برخوردار شوند که بر همین اساس توافقات استفاده از امکانات مرز در اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب انجام شده و کارهای اجرایی در این زمینه آغاز شده است.

استاندار کرمانشاه از انجام اقدامات نهایی در زمینه فعال کردن مرز شوشمی خبر داد و گفت: کارگروه ویژه در این زمینه تشکیل شده و کار در مراحل نهایی قرار دارد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد باشیم مردم منطقه اورامانات نیز ارتباط نزدیکتری با مرز داشته و از این امتیاز برخوردار می‌شوند.

رضایی با تأکید بر اینکه امتیاز مرز نباید تنها در انحصار عده‌ای خاص باشد، اظهار کرد: تلاش خود را بکار می‌گیریم تا بهره‌برداران اصلی مرز را مردم و تشکل‌های تعاونی تشکیل دهند.

راه‌آهن غرب کشور سال آینده 1500 میلیارد تومان اعتبار می‌گیرد

مقدمات احداث بزرگراه همدان-کرمانشاه-خسروی در حال انجام است

مدیریت ارشد استان کرمانشاه در ادامه در خصوص پروژه های کلان استان از انعقاد تفاهم نامه بزرگراه همدان-کرمانشاه-خسروی میان وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: سرمایه گذار خارجی هزینه های اجرای طرح را متقبل کرده است.

به گفته رضایی کارهای اولیه طرح در حال انجام است و در فاز اول مسیر بزرگراه همدان-کرمانشاه و در فاز دوم مسیر بزرگراه کرمانشاه-خسروی احداث می شود.

استاندار کرمانشاه همچنین از پیگیری بهره برداری از راه آهن غرب کشور خبر داد و اظهار کرد: تکمیل و راه اندازی راه آهن غرب کشور مورد تاکید دولت و معاون اول رییس جمهور قرار دارد و به همین منظور بودجه امسال پروژه کامل تخصیص شده و 1500 میلیارد تومان اعتبار نیز برای سال آینده به همین منظور در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از گرفتن مصوبات و مجوزهای لازم به منظور تخصیص فاینانس به این پروژه خبر داد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در چند ماه گذشته در بحث آغاز بکار پروژه پالایشگاه آناهیتا تردید وجود داشت و عمدتا بحث توجیه اقتصادی پروژه مطرح بود اظهار کرد: در حال حاضر با رفع این مشکلات نهایتا اجرای پروژه در دستور کار قرار گرفته و رفع مشکل فاینانس پروژه نیز در دستور کار قرار دارد و به زودی مرتفع خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تردد روزانه 800 کامیون در بازارچه پرویز خان اظهار کرد: مدتی به علت وضعیت کشور عراق تردد در این بازارچه تا حد 200 کامیون در روز کاهش یافت که در حال حاضر این روند به وضعیت عادی خود بازگشته است.

وی از افتتاح ساختمان این بازارچه تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: تغییرات مثبتی در ساختار بازارچه ایجاد شده، محوطه آسفالت شده و ساماندهی خوبی در آن انجام شده است.

کرمانشاه به‌زودی به جمع کلانشهرهای کشور می پیوندد

استاندار کرمانشاه در ادامه به مشکلات حوزه شهری شهر کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: حاشیه‌نشینی یکی از معضلات اساسی شهر کرمانشاه است که باید هر چه سریعتر در زمینه برطرف کردن مشکلات این مناطق اقدام شود.

وی از جلسه با رئیس شورای شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد تا اعضا همه‌ی مشکلات شهر را بیان کنند تا بتوان برای برطرف کردن آنها برنامه‌ریزی مناسب را انجام داد.

رضایی تصریح کرد: تلاش داریم تا طی برنامه دو تا سه ساله عمده مشکلات شهر کرمانشاه را برطرف و کارهای چشمگیری در شهر انجام دهیم.

وی از مراحل نهایی پیوستن کرمانشاه به کلانشهرهای کشور خبر داد و گفت: پیگیری‌ها در این زمینه با جدیت بسیار ادامه دارد و در صورت تحقق این امر قطعاً امتیازات بسیاری به شهر کرمانشاه داده می‌شود.

رضایی در ادامه به حفظ وحدت و انسجام در استان تأکید و اظهار کرد: قطعاً با افرادی که صحبت‌های قومی و تفرقه‌انگیزانه مطرح کنند به شدت برخورد می‌شود و این امر خیانت آشکار محسوب و با خائنین قطعاً برخورد می‌شود.

رضایی در پایان تشکل‌ها را پایه‌های اساسی توسعه استان عنوان و تصریح کرد: همه باید برای حضور هر چه بیشتر مردم در عرصه مسائل مختلف کشور تلاش کنیم و بر همین اساس تشکل ها باید با حداقل زحمت و کار اداری ایجاد شود.

در پایان این نشست برخی جوانان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود و نیز بیان مشکلات استان پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *