یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت مطلوب استان برای توسعه‌ی توریسم درمانی گفت: نباید، بنشینیم و ورود بیماران عراقی…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت مطلوب استان برای توسعه‌ی توریسم درمانی گفت: نباید، بنشینیم و ورود بیماران عراقی را انتظار بکشیم، بلکه باید برای جذب این بیماران اقدامات عملی و موثری انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کرمانشاه، دکتر «حسین کریم» در جمع خبرنگاران با اشاره به توان زیاد استان در تبدیل شدن به قطب توریسم درمانی غرب کشور، اظهار کرد: هم‌اکنون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت خود را اعلام کرده که بهترین راه ارتباط با کشور عراق از طریق استان کرمانشاه است.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این توان را دارد تا نه تنها در در زمینه‌ی بحث توریسم درمانی، بلکه در دیگر بخش‌ها نیز زمینه‌ی ارتباط موثر با دانشگاه‌های کشور عراق و به‌ویژه اقلیم کردستان را فراهم کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای جذب بیماران عراقی، توسعه‌ی توریسم درمانی را مبتنی بر ایجاد رابطه‌ی دو سویه دانست و خاطرنشان کرد: برای برقراری این رابطه دوسویه باتوجه به وضعیت موجود کشور عراق نیازمند گذشت زمان هستیم.

کریم تصریح کرد: قطعاً با آرام شدن اوضاع کشور عراق وارد مذاکرات با طرف عراقی برای توسعه‌ی توریسم درمانی می‌شویم.

وی خاطر نشان کرد: اینکه در استان بنشینیم و منتظر باشیم تا بیماران عراقی به داخل کشور ما بیایند قطعاً موجب توسعه‌ی توریسم درمانی استان نمی‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بر لزوم ایجاد پایگاهی در عراق در این زمینه تأکید و تصریح کرد: قطعاً با راه‌اندازی یک پایگاه در کشور عراق می‌توان زمینه‌ی اعزام بیماران از عراق به داخل استان را تسهیل کرد.

کریم راه‌اندازی این پایگاه در عراق را منوط به برقراری آرامش در کشور عراق دانست و خاطرنشان کرد: به محض برقراری آرامش در عراق به سرعت عملیات احداث این پایگاه انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *