پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۵

کارشناس امور دینی و مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تعداد مساجد استان را 1248 باب اعلام کرد و گفت: بیشترین مساجد…

کارشناس امور دینی و مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تعداد مساجد استان را 1248 باب اعلام کرد و گفت: بیشترین مساجد استان در مناطق سنی‌نشین قرار دارند.

مهدی پورداراب به مناسبت روز جهانی مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: 88 مسجد دیگر نیز در استان کرمانشاه در حال ساخت هستند که 52 باب آن در سطح شهرستان کرمانشاه و مابقی نیز در سایر شهرستان‌ها در حال ساخت هستند.

کارشناس امور دینی و مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان این‌که اعتبارات ساخت، تکمیل و تجهیز این مساجد از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان تامین شده است، گفت: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی این است که تمامی روستاهای بالای 50 خانواری که مسجد ندارند، تشویق به احداث مساجد کوچک شوند.

وی با اشاره به این‌که در مناطق سنی نشین استان همچون منطقه اورامانات کمبود مسجدی وجود ندارد، گفت: بیشترین مساجد استان در شهرستان‌های پاوه، جوانرود، روانسر و… و کمترین مساجد در شهرستان‌های اسلام آبادغرب و گیلانغرب وجود دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *