جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۵

خبرگزاری ایسنا: کره شمالی امروز (پنج شنبه) از دولت آمریکا به دلیل ساخت فیلمی با محتوای ترور رهبر کره شمالی به سازمان ملل شکایت…

خبرگزاری ایسنا: کره شمالی امروز (پنج شنبه) از دولت آمریکا به دلیل ساخت فیلمی با محتوای ترور رهبر کره شمالی به سازمان ملل شکایت کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پیونگ یانگ در شکایت خود آورده است: فیلمی که با حضور ست روگن و جیمز برانکو ارائه شده نشان دهنده حمایت آمریکا از تروریسم و جنگ طلبی این کشور به دلیل تولید چنین فیلم‌هایی است.

این فیلم که با عنوان “مصاحبه” قرار است اواخر سال جاری میلادی اکران شود درباره یک مجری تلویزیونی و تولید کننده است که به منظور مصاحبه با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی وارد این کشور می‌شوند اما در واقع از عوامل سازمان سیا هستند و برای ترور رهبر این کشور آموزش دیده‌اند.

جا سونگ نام، سفیر کره شمالی در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به بان کی مون، دبیرکل این سازمان بدون ذکر نام این فیلم گفته است که این فیلم در واقع توطئه‌ای است با هدف توهین و ترور رهبر عالیقدر کشور ما.

در ادامه این نامه آمده است: مجوز تولید و پخش چنین فیلمی در مورد ترور رئیس یک کشور مستقل باید به عنوان اقدامی در جهت حمایت ازتروریسم و اعلان جنگ شمرده شود.

در ادامه این نامه آمده است: دولتمردان آمریکایی باید فورا پاسخی مناسب برای ممنوعیت تولید و پخش چنین فیلم‌هایی را صادر کنند در غیر این صورت مسئولیت کامل عواقب آن و تشویق و حمایت از تروریسم برعهده آن‌ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.