شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

علائم شبیه به سرماخوردگی از نشانه‌های بیماری کرونا است. دکتر مرتضی ایزدی، مسئول مرکز بین المللی طب مسافرتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران…

علائم شبیه به سرماخوردگی از نشانه‌های بیماری کرونا است. دکتر مرتضی ایزدی، مسئول مرکز بین المللی طب مسافرتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بیماری کرونا بین انسان و حیوان مشترک بوده و متاسفانه به صورت ویروسی از انسان به انسان منتقل می‌شود و در نواحی مدیترانه‌ای شناسایی شده و پس از آن موارد انتقال آن از حیوان به انسان در عربستان و نیز آلمان گزارش شده است که خفاش‌ها مسبب اصلی و ناقلین اصلی این بیماری بین حیوانات هستند.

وی با تاکید بر اینکه افراد تا حد امکان از مسافرت به کشورهای عربی خودداری کنند، گفت: ویروس کرونا از طریق دست دادن به راحتی منتقل می شود این ویروس خطرناک از طریق راه تنفسی نیز وارد ریه ها شده و با تهاجم و حمله و رشد بر سلول‌های موجود در نایژیک‌ها در بدن انتشار می یابد که متاسفانه پس از هفت روز از شروع فعالیت‌های موزیانه در بدن انسان با علائم شبیه به سرماخوردگی هویدا می‌شود.

مسئول مرکز بین المللی طب مسافرتی متذکر شد: در حال حاضر درمان قطعی برای بیماری کرونا موجود نیست و متاسفانه نتایج تحقیقاتی برخی از کشورها که به تازگی در سایت‌ها مبنی بر درمان قطعی کرونا اعلام شده فعلا بطور کامل تایید نشده است و هنوز در مرحله آزمایش‌های بالینی و حدس و گمان می‌باشد و در حال حاضر تنها امکان تخصصی برای رویارویی با مبتلایان به آن در سراسر دنیا و ایران، بستری اورژانسی بیمار در بخش ایزوله و انجام اقدامات تخصصی کنترلی برای جلوگیری از انتشار بیماری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.