چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۱

به گزارش ورزش سه، هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي گفت : متاسفانه هجمه اي که عليه فوتبال و بازيکنان کشور راه افتاده، ناجوانمردانه و…

به گزارش ورزش سه، هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي گفت : متاسفانه هجمه اي که عليه فوتبال و بازيکنان کشور راه افتاده، ناجوانمردانه و غيرمنصفانه است و باعث انزجار از فوتباليست ها و خود فوتبال شده است . فوتباليست ها زحمات زيادي براي رسيدن به جايگاهشان انجام داده اند و ريسک هاي بزرگي کرده اند ، نمي توان به آن ها گفت مرفّهان بي درد! در واقع کارشناساني که انتقادهاي غيرمنصفانه مي کنند ، اغلب کساني هستند که منافعشان در فوتبال از بين رفته است .

وي افزود: استارت اين کار با فاش کردن قراردادهاي پرسپوليس و سپس استقلال رقم خورد . با توجه به وضعيت اقتصادي کشور، فکر مي‌کنم اين قضيه بيشتر سياسي بود تا ورزشي ! به نوعي افکار مردم را سوق دادند به سمت رقم هاي سنگين قرارداد فوتبال تا ذهن مردم درگير گران شدن حامل هاي سوخت نباشد .

کريميان در بخش ديگري از اين گفت و گو اضافه کرد : فوتبال در همه جاي دنيا تجارتي است که مي تواند خرج خود را دربياورد و درآمدزايي کند . امسال تيم ملي کشورمان يکي از 32 تيم حاضر در جام جهاني است و البته ضعيفترين تيم به لحاظ مالي. بازيکن بزرگ اگر در کشور اين رقم را نگيرد به کشورهاي عربي مي رود و 4 برابرش را مي گيرد . که با اين نکته در ميابيم که اين قياس ، يک قياس مع الفارق است . البته خود من به شخصه با کاهش دستمزدها و شفاف سازي موافقم .

وي اضافه کرد : فوتبال ما دولتي است . ولي راحت ترين قشري که مي توان در کشور خصوصي کرد ، در واقع همين فوتبال است . نبايد از رانت استقلال و پرسپوليس براي منافع سياسي استفاده شود .

اگر حق پخش تلوزيوني و يا حتي تبليغات محيطي به خود فوتبال داده شود ديگر فوتبال ما بي نياز خواهد شد و ديگر کسي ناراحت بيت المال نخواهد شد . کار فرهنگي که در فوتبال انجام مي شود را نمي توان با ساخت هزار فرهنگسرا انجام داد .

مهدي کريميان همچنين گفت : افزايش دستمزدها از سوء مديريت پيش آمد. در 10 – 20 سال اخير به جز چند مدير موفق در عرصه فوتبال ، باقي مديران مديريت نکرده اند و در واقع سوء مديريت داشته اند .

هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي در پايان اضافه کرد: اين اشتباهات از زماني به وجود آمد که سقف درآمد تعيين شد . چون يک شبه سقف قرارداد شد کف قرارداد! رشوه ، دلالي و پول زيرميزي در فوتبال رواج پيدا کرد . پيشنهاد من اين است که قراردادها در فوتبالمان طولاني شود و به 5 تا 7 سال تغيير کند . جابجايي بازيکنان بين باشگاه ها انجام شود . اين ها مواردي است که مي تواند فوتبال ما را از اين وضع نجات دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *