شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۵

کریستن لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول که نامش به عنوان یکی از گزینه های احتمالی برای ریاست بر کیمسیون اروپا مطرح بود،…

کریستن لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول که نامش به عنوان یکی از گزینه های احتمالی برای ریاست بر کیمسیون اروپا مطرح بود، اعلام کرد که این مسوولیت را نمی پذیرد.

رئیس صندوق بین المللی پول که در لندن به سر می برد، روز جمعه گفت: «من نامزد نشده ام و دلیل اش هم این است که من شغلی دارم که قصد دارم به سرانجامش برسانم.»

پس از اعلام نتیجه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا از ژان کلود یونکر، نخست وزیر پیشین لوگزامبورگ به عنوان «مهمترین گزینه احتمالی» برای ریاست کمیسیون اروپا یاد شد. با این همه وی اکنون با مخالفت و انتقادهای فراوانی رو به رو است.

در هفته ای که گذشت رهبرانی چون دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، ماتئو رینتزی، نخست وزیر ایتالیا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در دیدار گروه هفت در بروکسل درباره مخالفت با برگزیده شدن آقای یونکر به ریاست کمیسیون اروپا گفتگو کردند.

یکی از همکاران نزدیک هرمان وان رامپوی، رئیس شورای اروپا به نشریه آلمانی زبان اشپیگل گفته است که: «اگر انتقادهای موجود ادامه یابد، یونکر از رقابت در هفته های آتی دست خواهد کشید.»

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.