سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۱

وزیر امور خارجه آمریکا گفت بخش اعظمی از جمعیت عراق فرایند دموکراسی را برگزیده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی…

وزیر امور خارجه آمریکا گفت بخش اعظمی از جمعیت عراق فرایند دموکراسی را برگزیده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان ،جان کری که امروز در اربیل با مقامات کردستان عراق دیدار کرد، در گفتگو با خبرنگار این شبکه افزود: در سفرم به عراق به این حقیقت رسیدم و دریافتم که چهارده میلیون عراقی در انتخابات شرکت کردند که درصد بسیار قابل توجهی است و این افراد راه دموکراسی را برگزیدند.
 
وی افزود هم اکنون در عراق یک فرایند مبتنی بر قانون اساسی در جریان است که توافق راهبردی ما با عراق نیز از این فرایند حمایت می‌کند .وی گفت این فرایند مبتنی بر قانون اساسی در عراق در حال اجرا شدن است.

وی گفت حقیقت آن است که حتی امروز بارزانی که مخالف نوری مالکی است ، تصریح کرد خواهان مشارکت در فرایند سیاسی است و می‌خواهد به انتخاب دولت جدید کمک کند و دیگر رهبرانی که من با آن‌ها دیدار کردم نیز چنین نظری داشتند. آن‌ها مایلند مشارکت کنند و برای تشکیل دولت جدید گام بردارند.

وی گفت حقیقت جدید آنست که عراق اکنون از سوی موصل (تحت اشغال داعش ) تحت حمله قرار دارد که رهبران عراقی نیز دریافته‌اند که به شکاف و اختلافات فرقه‌ای نمی‌توانند ادامه دهند .

یاداور می‌شود امروز جان کری عراق را به مقصد بروکسل ترک کرد تا با وزرای امور خارجه کشورهای عضو ناتو دیدار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.