چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۸

استاندار اردبیل گفت: اصلی‌ترین راه صرفه جویی در بخش کشاورزی، سوق دادن کشاورزان به سمت آبیاری به روش نوین است. به گزارش خبرنگار…

استاندار اردبیل گفت: اصلی‌ترین راه صرفه جویی در بخش کشاورزی، سوق دادن کشاورزان به سمت آبیاری به روش نوین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد.

در این جلسه مجید خدابخش استاندار اردبیل با اشاره به اینکه تنها راه مقابله با بحران آب مشارکت مردم به ویژه کشاورزان در زمینه صرفه جویی و مدیریت صحیح مصرف آن می باشد، افزود: فرهنگ سازی موثرترین راه کار برای جلوگیری از هدر رفت آب می‌تواند باشد.

وی بر استفاده بهینه از منابع آبی و مدیریت صحیح مصرف آب تاکید کرد و گفت: برخورد جدی با متخلفین در خصوص حفر چاه‌های غیرمجاز و تسریع در روند اداری و هم‌چنین تجهیز چاه‌ها به سیستم آبیاری تحت فشار و نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های مجاز از سوی دستگاه‌های مرتبط در راستای مدیریت مصرف آب ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: مدیریت صحیح منابع آب و صیانت از این منابع حیاتی وظیفه کلیه افراد و دستگاه‌های اجرایی استان می باشد.

رییس شواری حفاظت از منابع آب استان خاطرنشان کرد: از اصلی‌ترین راهکارهای صرفه جویی در بخش کشاورزی، سوق دادن کشاورزان به سمت آبیاری به روش نوین است که در این راستا تاکنون اقدامات مناسبی از سوی دستگاه‌های متولی و کشاورزان منطقه صورت گرفته است.

خدابخش در بخش دیگری از سخنان خود، ایجاد وحدت رویه اجرایی و نظام‌مند کردن بهره برداری، حفاظت از منابع آب برای توسعه پایدار و نیز به تعادل رسیدن منابع و مصارف آب در استان را از جمله اهداف و وظایف مهم این شورا عنوان کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.