سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، مسعود ربانی معاون بهبود تولیدات گیاهی استان و کارشناسان بخش کشاورزی…

به گزارش خبرنگار مهر، ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، مسعود ربانی معاون بهبود تولیدات گیاهی استان و کارشناسان بخش کشاورزی پیش از ظهر سه شنبه از مرکز خرید گندم اتحادیه تعاون روستایی بوئین زهرا بازدید کردند.

ناطق معین الدین در این بازدید اظهارداشت: اتحادیه های تعاونی برای حمایت از مناطق دور دست نسبت به خرید و فروش گندم اقدام می کنند و گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می کنند.

وی افزود: اگر کشاورزان گندم خود را به مراکز دولتی تحویل دهند، هیچ واسطه ای که سبب تضییع حقوق کشاورزان شود، وجود ندارد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین، افزایش کیفیت محصولات تولیدی و حمایت از تولیدکننده بخش کشاورزی و مصرف کننده را از مزایای خرید تضمینی و توافقی گندم برشمرد.

معین الدین تصریح کرد: امسال به علت افزایش مراکز خرید و بالا بودن سرعت تخلیه نسبت به سال گذشته، گندم با کیفیت بالاتری خریداری شده و هیچگونه مشکلی در زمان خرید وجود نداشته و خرید به خوبی انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این بازدید خاطرنشان کرد: کار برداشت این محصول در سطح استان از اواخر خرداد ماه آغاز و تا اواسط مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

وی یادآورشد: امسال 30 مرکز خرید گندم  اصلی و فرعی با ظرفیت  بیش از  250 هزار تن در استان قزوین پیش بینی شده است .

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی تعاون روستایی با همکاری فنی و حرفه ای استان خبر داد و گفت: در راستای ارتقاء سطح دانش  تخصصی کشاورزان دوره های آموزشی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان در سازمان تعاون روستایی برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی را تحقق اهداف سازمان تعاون روستایی در راستای ارتقای میزان دانش، آگاهی و هدایت هرچه بیشتر اعضا، ارکان و کارکنان شبکه تعاونی‌های روستایی کشاورزی دانست و تصریح کرد: آموزش نیاز اساسی تعاونی‌های روستایی برای دستیابی به توسعه و رشد بیشتر به منظور پذیرش مسئولیت‌های اساسی برای ایفای نقش است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین خاطرنشان کرد: این دوره‌ها در بخش‌های مختلف طیور، دام، درختکاری، گلکاری، فضای سبز مهارت تعمیر ماشین‌های تهیه زمین و بخش‌های دیگر کشاورزی برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

معین الدین اضافه کرد: یکی از اثرات پر اهمیت آموزش کمک به شناخت نیازهاست که این امر دستیابی به اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تعاونی‌ها را تسریع می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.