یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۹

مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در صحبت از بحران آب تمام تقصیرها به گردن بخش کشاورزی می‎افتد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در صحبت از بحران آب تمام تقصیرها به گردن بخش کشاورزی می‎افتد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مومیوندی در کمیته تخصصی پیشگیری از بحران آب استان، بیان کرد: هرجاکه صحبت از بحران آب می‎شود تمام تقصیرها را به گردن بخش کشاورزی می‎اندازند و با بیان اینکه بیش از 90 درصد آب به مصرف این بخش می‎رود با ایجاد کشاورزی هراسی تنها راه مقابله با کمبود آب را همین موضوع می‎دانند.

وی اضافه کرد: در مبحث آب با سه موضوع استحصال، تولید و بهره‎گیری روبرو هستیم که هر کدام از این موضوع‎ها با یک سازمان است.

مهندس مومیوندی ادامه داد: راه مقابله با بحران آب در بخش کشاورزی قیمت‎گذاری روی آب و تحت نظارت قرار دادن کشاورزی اجاره‎ای است چرا که کشاورزانی که از استان‎های مجاور می‎آیند بی رویه آب و خاک را مورد مصرف قرار می‎دهند و آنها را از بین می‎برند.

مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: در جلسات زیادی مسئله بحران آب مطرح شده است؛ باید موضوع جلسات را اطلاع‎رسانی کنیم و از تئوری بگذریم و به سمت اجرایی شدن آنها پیش رویم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.