جمعه، ۲۵ بهمن ۹۸ - ۰۵:۴۸
کشاورزی و دامداری آمریکا

نکات جالب صنعت کشاورزی و دامداری در آمریکا در حالی می توند برای علاق مندان به این حوزه جالب باشد که ایالات متحده…

نکات جالب صنعت کشاورزی و دامداری در آمریکا در حالی می توند برای علاق مندان به این حوزه جالب باشد که ایالات متحده به عنوان قطب بزرگ کشاورزی دنیا در تولید محصولات کشاورزی و البته صنعتی حرف اول را می زند.

صنعت کشاورزی در ایالات متحده یک صنعت بسیار بزرگ است. فاکتورهایی مانند شرایط نامساعد جوی که در اثر تغییرات اقلیمی رخ می دهد و همچنین کاهش زمین های قابل کشت در نتیجه توسعه شهرنشینی، تولید غذا در ایالات متحده را با تهدید مواجه کرده، در حالی که تعداد افراد فعال در عرصه کشاورزی کشور در طی دهه های اخیر همواره با کاهش روبرو بوده است. در این اثنا، جنگ های تعرفه ای بین ایالات متحده و چین باعث شده که جایگاه دانه های اصلی خوراکی مانند سویا به عنوان اصلی ترین صادرات غذایی ایالات متحده به خطر بیفتد.

اما کشاورزی نیز با نوآوری های سریع و گسترده ای مواجه شده و تکنولوژی هوشمند تنها به معنای تغییر معنای کار در بخش کشاورزی نیست بلکه نحوه تعامل روزانه آمریکایی ها با غذایشان را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با 8 واقعی جالب و خواندنی در مورد صنعت کشاورزی در ایالات متحده آشنا کنیم.

41 درصد از زمین های ایالات متحده برای تامین غذای احشام استفاده می شود که مساحت آن نزدیک به 800 میلیون هکتار بوده و تقریباً به اندازه مساحت کشور هند است

کشاورزی و دامداری آمریکا

بر اساس تحقیقی که توسط بلومبرگ انجام شده، در حالی که مساحت زمین های استفاده شده در صنعت کشاورزی ایالات متحده 391 میلیون هکتار است- یک پنجم زمین ها در 48 ایالت یکپارچه- تنها 77.3 میلیون هکتار از آن ها برای کاشت غذایی که مردم آمریکا می خورند استفاده شده و 800 میلیون هکتار آن صرف تولید غذا برای گاوها و دیگر احشام می شود. برای مقایسه باید بدانید که مناطق شهری در کشور تنها 3.6 درصد از مساحت کلی 48 ایالت یکپارچه ایالات متحده را تشکیل می دهند.

در آینده ای نزدیک، مشتریان بخش کشاورزی می توانند با اسکن برچسب های روی سیب ها، تاریخچه آن ها را بررسی کنند

کشاورزی و دامداری آمریکا

یک تکنولوژی جدید که توسط کمپانی  Internet of Things ایجاد شده این توانایی را دارد که مسیری که توسط یک دانه میوه یا دانه های خوراکی طی شده تا به فروشگاه رسیده را ردیابی کند. برچسب های هوشمندی که برای رفع نگرانی مشتریان نسبت به منشأ محصول کشاورزی خریداری شده طراحی شده اند حتی می توانند اطلاعات مفیدی در اختیار مشتریانی قرار دهند که از میزان کربن تولید شده در جریان تولید محصول اطلاع یابند.

هر ساله بیش از 50 هزار شغل جدید در بخش کشاورزی ایالات متحده ایجاد می شود اما نیروی متخصص کافی برای اشغال این شغل ها وجود ندارد

کشاورزی و دامداری آمریکا

شغل های مربوط به بخش کشاورزی ضرورتا در داخل زمین قرار ندارند. استخدام های جدیدی در آزمایشگاه ها، دفاتر یا حتی یک فضای کاری مشترک مفهوم باز نیاز است. بر اساس گزارش ها، برخی از بهترین و پردرآمدترین جایگاه های شغلی موجود در بخش کشاورزی در خارج از زمین هستند؛ مانند اقتصاددانان بخش کشاورزی که ترندهای این عرصه را پیش بینی کرده، به مشتریان خود مشاوره داده و به طور متوسط سالانه 105 هزار دلار درآمد دارند و همچنین وکلای بخش کشاورزی که دعاوی مربوط به استفاده درست از زمین، محافظت از محیط زیست و قوانین کار را مدیریت کرده و به طور متوسط سالانه 115.820 دلار درآمد دارند.

شرایط نامساعد جوی و آب و هوای بد دلیل اصلی از بین رفتن محصولات کشاورزی در 90 درصد موارد است

کشاورزی و دامداری آمریکا

وزارت کشاورزی ایالات متحده برآورد کرده که 90 درصد از بین رفتن محصولات کشاورزی در این کشور به خاطر آب و هوای بد بوده است. اوایل سال جاری، سرمای بی سابقه در ماه ژانویه و بارش برف سنگین در ماه فوریه به راه افتادن سیل در میدوِست منتهی شد که با به زیر آب رفتن مزارع بیش از 3 میلیارد دلار به کشاورزان خسارت وارد شد. در همین حال در غرب، میزان کلی از دست رفتن محصولات کشاورزی به خاطر آتش سوزی در مناطق شمالی و جنوبی کالیفرنیا به 12 میلیارد دلار رسید. در جنوب نیز سال گذشته تنها طوفان هاروی باعث وارد شدن بیش از 200 میلیون دلار خسارت به کشاورزان و دامداران آمریکایی شده بود.

سویا نزدیک به 60 درصد از صادرات 23 میلیارد دلاری بخش کشاورزی به چین را تشکیل می دهد

کشاورزی و دامداری آمریکا

اگر چه این کشاورزان چینی بودند که 3 هزار سال پیش سویا را اهلی کردند، اما امروزه در حدود 60 درصد از صادرات سویای ایالات متحده به مقصد چین بارگیری می شود. این دانه خوراکی برای تولید روغن سرخ کردنی و تامین غذای احشام به کار رفته و با افزایش درآمد شهروندان چینی و تقاضا برای گوشت و محصولات لبنی، تقاضا برای سویا در چین نیز افزایش یافته است. در کل ایالات متحده 23.8 میلیارد دلار محصولات کشاورزی به چین صادر می کند. با این وجود به نظر می رسد که صنعت تولید سویا در ایالات متحده در معرض خطر قرار گرفته زیرا خبرهایی از توقف واردات سویا توسط چین در جریان افزایش جنگ تجاری بین این کشور و ایالات متحده شنیده می شود.

انتظار می رود که ارزش بازار داخلی غذا در ایالات متحده در سال جاری به 20.2 میلیارد دلار برسد که از سال 2014 تاکنون دو برابر شده است

کشاورزی و دامداری آمریکا

در سال 2017 ، گزارش هایی از عدم اعتماد گسترده در میان مصرف کنندگان مواد غذایی در مورد نحوه تهیه این اقلام منتشر شد. آیا سالم هستند؟ به شکل اخلاقی تولید می شوند؟ طبیعی بوده و با محیط زیست سازگارند؟ این عدم اعتماد باعث افزایش حمایت از کشاورزان داخلی و رشد تولید مواد غذایی در ایالات متحده شده است. همچنین این موضوع تقاضا برای قابل ردیابی بودن یا امکان بررسی هر قدم از فرآیند تولید غذا را افزایش داده است.

اگر چه بیش از دو میلیون کشاورز در سراسر ایالات متحده وجود دارد، کشاورزان و دامداران تنها 1.3 درصد از نیروی کار کشور را تشکیل می دهند

کشاورزی و دامداری آمریکا

در حالی زمین های کشاورزی در ایالات متحده وسیع و فراوان است اما کشاورزان و دامداران خود تنها 1.3 درصد از نیروی کار فعال کشور را در خود دارند که در مقایسه با سهم خود در سال 1935 که تعداد کشاورزان به 7 میلیون نفر رسیده بود کاهش قابل توجهی را نشان می دهد. این در حالی است که در سال 1840 تعداد افراد فعال در صنعت کشاورزی ایالات متحده 70 درصد از نیروی کار کشور را تشکیل می دادند.

 سهم صنعت کشاورزی در تولید ناخاصل داخلی ایالات متحده 1.052 تریلیون دلار است که بالاتر از تولید ناخالص داخلی کشور اندونزی است

کشاورزی و دامداری آمریکا

صنعت کشاورزی در سال 2017  بیش از 1.053 تریلیون دلار تولید داشته و بدین ترتیب اگر این صنعت ایالات متحده را کشور فرض کنیم، در زمینه تولید ناخالص داخلی در رتبه شانزدهم جهان بین دو کشور مکزیک و اندونزی قرار می گیرد. در حالی که سهم زراعت در اقتصاد ایالات متحده به تنهایی 123.8 میلیارد دلار است، گستره این صنعت فراتر از خاک است. صنایع بسیار دیگری به ورودی های صنعت کشاورزی وابسته اند که ارزش قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند، مانند صنعت چرم و مد و فشن.

منبع : businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.