یکشنبه، ۰۸ مرداد ۹۶ - ۰۹:۱۳
کشتی‌ بخار برانسویک

کشتی‌ بخار برانسویک که بیش از یک قرن پیش در کانال بریستول در جنوب شرقی بریتانیا غرق شده بود ، به صورت اتفاقی کشف…

کشتی‌ بخار برانسویک که بیش از یک قرن پیش در کانال بریستول در جنوب شرقی بریتانیا غرق شده بود ، به صورت اتفاقی کشف شد. کشتی بخار برانسویک در شب کریسمس سال ۱۹۰۰ در حالی که به سمت بندر بریستول می‌رفت غرق شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشتی‌ بخار برانسویک در حالی کشف شده که گروه نقشه‌ برداری آبی بندر بریستول که مشغول بررسی‌های عادی کف کانال بود متوجه شدند که هیبت برانسویک با اینکه زیر شن‌های روان و رسوبات مدفون شده است، دیده می‌شود. این کشتی انگلیسی در ۱۸۹۸ در گلاسکوی اسکاتلند ساخته شد و به طور مرتب بین لیورپول و بریستول بار حمل می‌کرد.

کشتی‌ بخار برانسویک

در خصوص غرق شدن کشتی‌ بخار برانسویک باید گفت که بر اساس گزارشی که در آن زمان تهیه شد ، این کشتی در ساعت 5:30 دقیقه ۲۴ دسامبر در مه غلیظ در حال نزدیک شدن به بندر غرق شده است. در این حادثه هفت نفر جان خود را از دست دادند.

از ناخدای کشتی‌ بخار برانسویک در دادگاهی که بعدا برگزار شد انتقاد شده بود که به جای اینکه سرعت کشتی را کم کند بدون آنکه دید داشته باشد با حداکثر سرعت به جلو رفته و شیب تند کف دریا هم در واژگونی کشتی نقش داشته است.

کشتی‌ بخار برانسویک

به گفته کارشناسان، جریان آب در این کانال دائم شن‌ های روان کف آن را جابه‌جا می‌کند، بنابراین کف کانال دائم در حال تغییر است و این خوش‌شانسی بوده که در زمان بررسی، هیبت کشتی از زیر شن‌های کف دریا هویدا شده بود.

بد نیست بدانید که بررسی دوباره محل غرق کشتی‌ بخار برانسویک نشان داد که برانسویک دوباره پوشیده شده و دیگر در کف کانال دیده نمی‌شود.

 

[highlight]منبع[/highlight]   BBC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *