پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امینی ظهر پنجشنبه در جنع خبرنگاران گفت: کشتی آموزشی ” ” HANBADA متعلق به دانشگاه دریانوردی کشور کره جنوبی…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امینی ظهر پنجشنبه در جنع خبرنگاران گفت: کشتی آموزشی ” ” HANBADA متعلق به دانشگاه دریانوردی کشور کره جنوبی ظهر پنجشنبه در بندر شهید باهنر بندرعباس پهلو گرفت.

امینی افزود: این کشتی بزرگ 183 دانشجوی دریایی، 21 مقام دولتی و 42 خدمه از استان کیونگ بوک کره جنوبی را به همراه خود دارد.

وی اعلام کرد: این کشتی از بندر مسقط عمان وارد شده است و پس از توقف 24 ساعته، بندر شهید باهنر را به مقصد بندر استانبول ترکیه ترک می کند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر ادامه داد: ارائه آموزش های دریانوردی بنادر و آبراه های ایران به دانشجویان دریانوردی در بندرعباس، شرکت در کنگره فرهنگی شهرداری شیراز و جلسه خواهر خواندگی استان اصفهان و استان کیونگ بوک از اهداف طرح سفر دریایی این کشور در جاده ابریشم است.

معاون عملیات بندر شهید باهنر نیز این بندر را مقصد کنونی بسیاری از شرکت های کشتیرانی عنوان کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون برای نخستین بار بیش از 2100 کشتی در این بندر پهلو گرفت که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 78 درصد افزایش دارد.

به گفته قاسم عسگری نسب، اجرای مراسم استقبال رسمی با حضور مقامات استانی و دریایی و بندری نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده در هنگام ورود این هیئت به ایران است.

وی با اشاره به اینکه این کشتی آموزشی سفر خود را از 30 روز پیش از کشور کره جنوبی آغاز کرده و پس از کشورهای چین ، مالزی ، سنگاپور، هند و عمان به ایران رسیده است، اضافه کرد: تبادل اطلاعات دریانوردی بین فعالان دریایی و بندری، پهلودهی به موقع کشتی، تسهیل امور گمرکی ورود میهمانان خارجی جهت بازدید و همکاری های لازم در طول توقف کشتی در کنار اسکله از اقدامات بندر شهید باهنر در این سفر است.

معاون عملیات بندر شهید باهنر با بیان اینکه سفرهای دریایی در این بندر در حال رونق گرفتن هستند و این شهر تجاری دارد از این مساله سود می برد، خاطر نشان کرد: امسال به نظر می رسد رکورد جدیدی در راه است و تا پایان سال ورود و خروج 120 کشتی در فهرست قرار دارد و انتظار می رود تعداد مسافران 70 هزار نفر شود.

عسگری نسب تاکید کرد: این موفقیتی بسیار مهم است که دائما مردم بیشتری جذب سفرهای دریایی می شوند و بازار سفرهای دریایی بندرعباس رو به رشد است و رشدش در حال حاضر سریع تر از بنادر دیگر خلیج فارس است.

وی با اشاره به اینکه در راستای بهبود شرایط کمبود جا برای کشتی های آتی برنامه داریم، افزود: تعمیرات 12 پست اسکله، نصب ضربه گیرهای جدید، ارائه خدمات تک پنجره ای به شرکت های کشتیرانی از برنامه های پیش رو است که تا 2 ماه آینده بصورت کامل عملیاتی می شود.

یاد آور می شود، بندر شهید باهنر به دلیل برخورداری از امکانات مورد نیاز پهلوگیری کشتی های مسافری و توریستی( کروز) از جمله آبخور مطلوب و سالن مسافری مجهز، سالانه پذیرای مسافران کشورهای مختلف منطقه است.

شایان ذکر است، از ابتدای سال تاکنون 30 هزار نفر-سفر دریایی خارجی در بندر شهید باهنر ثبت شد. بیلانی که غرور آفرید و رکورد بازدید از این بندر را شکست.

لازم به ذکر است، علاوه بر رسانه های داخلی، شبکه KBS کره جنوبی طرح سفرهای دریایی جاده ابریشم را پوشش خبری می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.